reklamı kapat

POPÜLER

Honor 50

Huawei’den ayrılan Honor, Google servislerine kavuşuyor

Artık sık sık gündeme gelen Honor 50 serisi için çok güzel bir haber verildi. Honor’a Google servisleri ve Android lisansı geri geliyor.

Honor tarafından Twitter üzerinden yapılan resmi açıklamaya göre Huawei’nin geçtiğimiz aylarda sattığı firmaya Google servisleri ve Android lisansı resmi olarak geri veriliyor. Bu konuda başlangıç ise yeni 50 serisiyle yapılıyor.

Honor 50 serisinde bildiğimiz kadarıyla tam olarak 50, 50 Pro ve  50 Pro Plus modelleri yer alıyor.

Google lisanlarıyla beraber pazarda çok ciddi şekilde öne çıkacak 50 serisi telefonlar, bu durumda kutularından Android 11 üstü Magic UI ile çıkacaklar.

Huawei’nin telefonlarına ise Android lisansı ambargo sürdüğü için verilmiyor. Bu yüzden de firma yeni modellerden Android’i kaldırıyor. Bunun yerine Huawei telefonlarda artık Harmony OS kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride en çok Honor 50 Pro ve Pro Plus modelleri dikkat çekiyor

50 ve 50 Pro Plus modellerinde de tahminlere göre Snapdragon 888 işlemci kullanılıyor. Pro Plus özelinde 6,79 inç 1440p+ 120 Hz AMOLED ekran yer alıyor.

Resmi kayıtlara göre arkasında üçlü kamera bulunan 50 Pro Plus, burada 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telelefoto kameraları bir araya getiriyor.

Bu arada modellerden 50 ve 50 Pro, resmi kayıtlara göre 66W ve tam 100W hızlı şarj desteği ile geliyor. Telefonların kutularından bu hızları destekleyen şarj cihazlarının çıkacağı da aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın