reklamı kapat

POPÜLER

Freebuds

Huawei Freebuds 2 Pro’nun kablosuz şarjıyla ilgili dikkat çekici gelişme

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Huawei’nin yeni akıllı kulaklığı Freebuds 2 Pro hakkındaki detayları paylaşmıştık. Apple’ın AirPods kulaklıklarına rakip olarak geliştirilen kulaklıkla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

WinFuture internet sayfasının aktardığı habere göre Freebuds 2 Pro kulaklıkları kablosuz olarak Mate 20 veya Mate 20 Pro üzerinden de şarj etmek mümkün olacak. Kullanıcıların kulaklık kutularını telefonların arkasına koyduklarında kulaklıklarını kolayca şarj edebileceği belirtiliyor. Böylece kullanıcılar kulaklıklarını şarj etmek istediklerinde herhangi bir kablosuz şarj cihazına ihtiyaç duymayacak. USB üzerinden şarj edilebilen kulaklığın  kablolu olarak 2 saat, kablosuz olarak ise 3 saatte şarj edilebileceği ifade ediliyor.

En yeni bağlantı teknolojisi olan Bluetooth 5.0’a da destek veren kulaklığın, 560 Kbps bit hızına kadar yüksek kalitede sese de destek vermesi bekleniyor. Pili tam şarj edildiğinde 15 saate varan müzik deneyimi vadeden Freebuds 2 Pro’nun Qi uyumlu şarj cihazlarıyla da uyumlu olduğunu belirtelim. Satış fiyatı henüz netlik kazanmasa da şirkete yakın kaynaklar Freebuds 2 Pro’nun Avrupa’da 150 eurodan satışa sunulacağını söylüyor.

Freebuds 2 Pro ne zaman tanıtılacak?

Kulaklıkla ilgili tüm detaylar 16 Ekim’de gerçekleşecek Mate 20 etkinliğinde açığa çıkacak. Huawei’nin tanıtacağı yeni ürünlerle ilgili tüm detayları önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan hibrit akıllı saat