reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 20

Huawei Mate 20 için korkutan satış söylentisi

Huawei‘nin 16 Ekim tarihinde Pro model ile beraber tanıtacağı yeni telefonu Mate 20, oldukça merak ediliyor. Bugün ise telefon için kötü sayılacak bir haber karşımızda bulunuyor.

Advertisement

Mate 20 ve Mate 20 Pro, haftalardır gündemde kendisine yer buluyor. Her zaman söylediğimiz gibi P20 Pro‘nun başarısı nedeniyle çok merak edilen telefonlar, hem teknik hem de tasarımsal olarak sınırları zorluyor. Ancak bugün satış konusunda kötü bir haber var. Sağlam kaynaklardan Roland Quandt‘a göre ailenin orta seviye modeli Mate 20, her Avrupa ülkesinde satışa çıkmayacak. Sadece belirli bölgelerde raflardaki yerini alacak model, pazarlama anlamında Pro’nun gerisinde kalacak gibi görünüyor. Bu durum Avrupa’daki Huawei fanları için çok kötü görünürken, firma reklam dahil herşeyi Pro model üzerine kuruyor gibi duruyor. Bildiğiniz gibi daha altta konumlanan telefon, 6,3 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü yine Kirin 980‘dan alan telefon, en az 6 GB RAM ile elde edilebilecek. Depolama tarafında 128 GB / 256 GB seçeneklerine sahip olan Huawei Mate 20, kutusundan Android 9.0 Pie üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Türkiye’de satılacak mı?

Bu konuda şimdilik herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak firmanın iki yeni telefonunu da geri kalan ülkeler ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunması bekleniyor. Türkiye’de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan firma, şu an güncel Honor modelleri dahi satışını yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlar için yayımlanan Kirin 980 odaklı en yeni reklam