reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

PlayStation 4

PlayStation 4’ün çapraz platform beta süreci başlıyor

Sony seçilmiş üçüncü parti oyunlarında çapraz platform (cross platform) özelliğinin desteklenme kararının alındığını duyurdu. PlayStation 4 oyuncularının büyük bir istekle beklediği bilinen bu güncelleme ile birlikte PlayStation oyuncuları sabırlarının karşılığını almış oldu.

Çapraz platform (cross platform) desteğinin ilk aşaması olarak Fortnite için bugün açık beta süreci başlayacak. Fortnite için PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows ve Mac işletim sistemleri arasında ortak oynama, ortak ilerleme ve ortak oyun içi satın alım mümkün olacak. Beta süreci, çapraz platform (cross platform) desteğinin hem teknik altyapısı, hem de oyuncuların yapacağı geri dönüşler açısından PlayStation için test niteliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

24 yıl boyunca, en iyi oyun deneyimini oyunculara aktarabilmek için PlayStation odaklı çalışıldığını belirten SIE Başkan ve CEO’su John Kodera, bugünden itibaren birçok oyuncu için önemli olan çapraz platform (cross platform) desteğinin gelmesinin, PlayStation için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Kodera ayrıca, PlayStation’ın tüm birimlerinin ilerleyen dönemde bu değişikliği destekleyen bir şekilde yeniden düzenleneceğini belirtti. Beta sürecinin tarihleri, teknik detayları ve başka oyunlarla ilgili gelişmeleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir

PlayStation Classic