reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MatePad Pro android tablet

Huawei MatePad Pro modelinden dikkat çeken şarj detayı

Huawei MatePad Pro tablet modeli, şarj konusunda da oldukça iddialı geliyor. Android dünyasının en gelişmiş tableti yolda bulunuyor.

Huawei MatePad Pro yukarıda açık şekilde göründüğü üzere tasarımsal olarak yeni nesil iPad Pro modelini akıllara getiriyor. Yuvarlak çizgilere ve ince çerçevelere sahip cihaz, tablet tarafı için bir ilke imza atarak ön kamerasını sol tarafa konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyor. Sızan bilgilere göre bağlantı tarafında USB-C kullanan modelin, gücünü Kirin 990 işlemci ve en üstte 8 GB RAM‘den alacağı söyleniyor. 256 GB’a kadar depolama sunulacağı söylenen MatePad Pro, üzücü şekilde 3,5 mm kulaklık girişi taşımıyor. Tam da bu üzücü haberin üstüne güzel bir haber verelim. Çünkü Çin merkezli resmi kayıtlara göre tablette 40W hızlı şarj desteği yer alıyor. Kutusundan yüksek ihtimalle 40W Huawei SuperCharge şarj cihazıyla çıkacak tablet, bu açıdan henüz kapasitesi belli olmayan pilini çok hızlı şekilde dolduracak gibi görünüyor. Tablet tarafında hızlı şarj sunan nadir firmalardan olacak Huawei, yeni modeliyle gerçekten oldukça iddialı görünüyor. Bu modelin arkasında çiftli kamera sistemi dahi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro karşına çıkacak Huawei MatePad Pro Android lisansına sahip olmayacak

Gövdeden şarj edilebilecek kalemi ve manyetik olarak bağlanan klavyesi bulunan tabletin, Mate 30 ailesi gibi Android lisansının olması beklenmiyor. Bu da modeli sadece Çin’e özel bırakabilir deniyor. Biliyorsunuz yine Android lisansı olmayan Mate 30 ailesi Android sorunu nedeniyle halen Türkiye gibi bir çok pazarda satılmıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung telefonların yeni arayüz yapısı One UI 2