reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Nova 7 SE

Huawei Nova 7 SE için ilk teknik detaylar ortaya çıktı

Akıllı telefon tarafının ambargolu ismi Huawei, ortaya çıktığı kadarıyla Huawei Nova 7 SE üstünde de aktif olarak çalışıyor. İşte modelden ilk detaylar;

Nova 6 SE üstüne kurulacak Huawei Nova 7 SE, sağlam bir kaynak tarafından söylendiği kadarıya 6,5 inç bir ekrana sahip olacak. Ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacak denilen akıllı telefon, 22.5W hızlı şarj sistemiyle desteklenecek deniyor. Bu rakam şimdilik oldukça düşük görünüyor. Arkasındaki ana kameranın 64 megapiksel olacağı da dikkat çeken detayları arasında yer alan model, yine aynı kaynağa göre gücünü 5G destekli orta seviye bir Kirin işlemciden alıyor. Bu işlemcinin modeli henüz açıklanmıyor. Ancak başka kaynaklar bunun Kirin 820 5G olacağını düşünüyor. Kirin 810’un yerini alacak bu işlemcinin ilk olarak Nova 7 ya da Honor 10x modellerinde yer alacağı aktarılıyor. Henüz tanıtılmayan Kirin 820 5G, sunacakları ve performansı ile şimdiden merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Nova 7 SE öncesinde Nova 6 SE hangi özelliklere sahipti?

Hatırlamak adına telefonun arkasında dörtlü kamera yer alıyor ve burada 48 megapiksel + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Önünde 16 megapiksel kamera yer alan telefon, 6,4 inç FHD+ LCD ekran üstüne kuruluyor. Gücünü Kirin 810 işlemciden alan ve 8 GB RAM‘e sahip nova 6 SE, 128 GB dahili depolama ile geliyor ve 4.200 mAh pil barındırıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin akıllı telefonu Vivo Apex 2020