reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei önemli bir başarıya daha imza atıyor

Huawei önemli bir başarıya daha imza attı.

Şirket, Fortune 500 listesinde 12 sıra birden yükselerek 49. sıraya yerleşti. Huawei 2019 yılında Fortune 500 listesinde 61., 2018 yılında 72., 2017 yılındaysa 129. sıradaydı. Şirket, üç yıl içerisinde Fortune 500 listesinde 80 sıra birden yükselmeyi başardı.

Fortune 500 listesi, şirketlerin büyüklüğünü, gelirini ve karını değerlendirerek hazırlanıyor. Fortune 500 listesi yıllar içerisinde şirketlerin kendi güçlerini ölçmek, uluslararası arenada ne kadar rekabetçi olabileceklerini görmek ve potansiyel rakiplerini analiz etmek için en doğru başvuru kaynağı oldu.

Dünyanın en değerli 50 şirketi arasında olan Huawei Tüketici Elektroniği 12 sıralık bu yükselmeyi gelirlerindeki yıllık yüzde 13,1 ve karlılığındaki yıllık yüzde 5,6’lık artışlar ile gerçekleştirdi. Şirketin önümüzdeki yıllarda gelirlerini artırarak daha üst sıralarda yer alması kuvvetle muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, koronavirüs salgınına rağmen inovasyonlarını sürdürüyor

Bu arada şirket, Boston Consulting Group’un 2020’deki En Yenilikçi 50 Şirket listesinde 6. sırada yer aldı ve bir önceki yıla göre 42 basamak yükselen şirket önemli bir başarıya imza attı. Koronavirüs salgını ile küresel mücadelede inovasyon çabalarını ikiye katlayan şirket, salgına karşı savaşı desteklemek için yapay zeka, akıllı sağlık hizmetleri ve çevrimiçi eğitime odaklanan anti Covid-19 ortak programını başlattı.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler