reklamı kapat

POPÜLER

TikTok Hindistan Çin Microsoft

TikTok’u satın almak isteyen yeni bir talip çıktı

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisi halini alan TikTok için gerçek anlamda yeni bir talip daha ortaya çıkmış durumda.

Geçtiğimiz haftalarda ABD başkanı Donald Trump geliştirici firma ByteDance’e TikTok’un ABD operasyonunu “zorla sattırmak” istiyor ve bu bölümü de yazılım devi Microsoft satın almak için hazırlanıyor denilmişti. En son geliştirici ByteDance, ABD pazarında kalmayı sürdürebilmek adına TikTok’un ABD operasyonunu satma kararı aldı haberi gündem olmuştu. Microsoft bu satın almayla TikTok’un ABD operasyonunu üstlenecek ve ABD’deki kullanıcıların verilerini ülke içerisinde tutacak denildi. Daha sonra ise Trump’ın yeni açıklaması ortaya çıktı. Trump, TikTok’un geliştiricisine 15 Eylül tarihine kadar süre verdi. Bu süre içerisinde ByteDance’ın TikTok’un ABD operasyonunu Microsoft’a satması gerekiyor denildi. Yoksa platformun yasaklanacağı aktarılıyordu. Daha sonra ise Donald Trump, 45 gün sonra yürürlüğe girecek bir iş yapmayı yasaklama kararnamesi imzaladı. TikTok’un Çin için veri topladığını aktaran başkan, uygulama 45 gün içerisine bir ABD şirket tarafından satın alınmazsa bağların tamamen kopacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok için yeni talip Oracle oldu

Hatırlarsınız TikTok’un ABD kısmını en son Twitter almak istiyor denilmişti. Şimdi ise dev isimlerden Oracle böyle bir plan içerisinde yer alıyor. Microsoft’un TikTok’un ABD kısmı için tek rakibi olacağı aktarılan firma, aynı zamanda rakibi gibi satın alma sürecine Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda taraflarını da eklemek istiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin ulaşım aracı ile tanışın