reklamı kapat

POPÜLER

EMUI 10 Huawei P30

Huawei P30 serisi için sevindirici EMUI 10 müjdesi

Huawei P30 ve P30 Pro için sevindirici bir EMUI 10 müjdesi geldi. Sonunda dedirten bu hamle ile modeller yeni döneme geçiş yapmaya başladı.

Huawei, merak edilen EMUI 10 için global olarak yeni “beta” adımları atmaya devam ediyor. Ancak uzun süredir tam sürümün dağıtımı da sürüyor. Bu sefer yeni sürüme “tam olarak” geçen şanslı cihazlar Huawei P30 ile P30 Pro oluyor. Şimdilik Çin merkezli olarak çıkan tam sürüm EMUI 10, yakında global olarak herkes için indirmeye sunulacak deniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Android 10 temelli olan bu sürüm, özellikle firmanın Android lisansına sahip en güncel amiral gemisi P30 Pro için büyük önem arz ediyor. Bu model ile halen ciddi satış rakamlarına ulaşan şirket, güncelleme ile yeni kullanıcıların modele yönelmesini hızlandırıyor. Mate 30 Pro ailesinde biliyorsunuz Android lisansı bulunmuyor. Bu arada P30 Lite için de çalışmalar sürüyor. Hatta modelin EMUI 10‘a Türkiye’de aralık sonunda geçme ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 serisine gelen EMUI 10 içi kısa bir özet yaparsak

Yeni sürüm artık biliyorsunuz eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı kolaylaştıran arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin dikkat çeken yeni modeli