reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Pura 70 LOG Tasarım

Huawei Pura 70 serisi Türkiye’de de satılacak

P Serisinin yerini alan yeni Huawei Pura 70 serisi bugün yapılan resmi açıklamaya göre yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Bu konuda Huawei Türkiye’den yapılan resmi açıklama şöyle oldu: Değerli kullanıcımız, On iki yıl önce ilk HUAWEI P Serisi akıllı telefonumuzu piyasaya sürdük. O zamandan bu yana, yüz milyonlarca kullanıcımızın hayatlarındaki sayısız unutulmaz anı P Serisi ile yakalamış olmalarından büyük mutluluk duyuyoruz ve kullanıcılarımızın P Serisi’ne verdikleri desteğe minnettarız. Hayal gücü, yeni olasılıkları keşfetmenin ana kaynağıdır. Her zaman hayal gücü ve ilhamı hayatının merkezine koyanlar için geliştirilen HUAWEI P Serisi, mobil fotoğrafçılık ve estetik tasarımın sınırlarını devamlı zorladı. İlerlememizde durmayı asla düşünmedik ve sınırsız hayal gücümüz bizi her seferinde yeni zirvelere taşıdı. Bugün, P Serisi yolculuğunda yeni bir dönemi başlatıyoruz ve HUAWEI P Serisi’ni HUAWEI Pura Serisi’ne yükselttiğimizi duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Pura, imkansızı mümkün kılacak sınırsız hayal gücünden yararlanarak yüksek yaratıcılığın ruhunu ortaya koyuyor. Pura, herkese daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunmak için mobil fotoğrafçılığın mevcut sınırlarına meydan okuyor. Pura, moda ve teknolojiyi bütünleştirerek tüketiciler için benzersiz tasarım yeniliklerine öncülük ediyor. HUAWEI Pura 70 Serisi çok yakında satışa sunulacak, güncellemeler için lütfen resmi web sitemizi takip etmeye devam edin. Uzun süreli yol arkadaşlığınız için teşekkür ederiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Pura 70 serisi üzerinden geçmek adına spesifik olarak Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ ve Pura 70 Ultra modellerinden oluşuyor. Üst seviyede P Serisinin yerine artık Pura’yı kullanacak Huawei, yeni amiral gemisi ailesinde tasarımsal olarak özellikle arka kamera modülüyle fark yaratıyor. Telefonlardaki oldukça büyük yapıdaki üçgen formlu arka kamera modülleri, güçlü kamera donanımlarına ev sahipliği yapıyor. Yeni ailenin en üstünde yer alan Pura 70 Ultra, teknik olarak bakarsak bir alttaki Pura 70 Pro+ ile beraber gücünü yeni tanıtılan Huawei imzalı Kirin 9010 işlemciden alıyor.

Bu işlemci 2.30GHz hızında çalışan iki büyük çekirdek, 2.18GHz hızında çalışan altı orta seviye çekirdek ve 1.55GHz hızında çalışan dört küçük çekirdekten oluşuyor. Maleoon 910 GPU ile donatılan işlemci, bir iddiaya göre iki jenerasyon eski Snapdragon 8 Gen 1 ile benzer bir performans ortaya koyuyor. Pura 70 Ultra ve Pura 70 Pro+ modellerini 6,8-inç boyutundaki 1-120 Hz LTPO OLED ekranlar ile donatan Huawei, Ultra’ya 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.200 mAh, Pro+’a ise yine 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.050 mAh batarya konumlandırmış. Bir ekran deliğinde yer alan selfie kameraları 13 megapiksel çözünürlükte olan telefonların arkasında “XMAGE” temelli üç farklı kameraya yer veriliyor.

Firmanın şimdiye kadar ürettiği en iyi kamera sistemine sahip olan Pura 70 Ultra, arkasında spesifik olarak f/1.6 – f/4.0 arası değişken diyaframlı, sensörü hareket ettirerek görüntü sabitleme yapabilen, 1-inç boyutunda ve mekanik olarak hareket edebilen 50 megapiksel geniş açı ana kamera, 100X dijital zoom yapabilen 50 megapiksellik makro yetenekli ve OIS özellikli periskop telefoto kamera ve 40 megapiksellik ultra geniş açı kamerayı bir araya getiriyor. Kutularından Harmony OS 4.2 işletim sistemiyle çıkan yani Android tarafından halen uzakta olan telefonlardan Pura 70 Ultra, Çin’de yaklaşık 1.380 dolardan başlıyor. Pura 70+ içinse 1.105 dolarlık bir başlangıç fiyatı açıklanıyor.

Huawei Pura 70 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu