reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Pura 70

Huawei Pura 70 serisinin üç üyesi Türkiye’de satışa sunuldu

P Serisinin yerini alan yeni Huawei Pura 70 serisi bugün Türkiye’de satışa sunuldu. Türkiye’ye üç farklı model getirildi.

Huawei Pura 70 serisi Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ ve Pura 70 Ultra modellerinden oluşuyor. Türkiye’de ise şu an Pura 70, Pura 70 Pro ve Pura 70 Ultra modelleri elde edilebiliyor, telefonların fiyatları hakkında Huawei Türkiye şunları aktarıyor: “Pura 70 versiyonları 39.999 TL, Pura 70 Pro versiyonları 49.999 TL, Pura 70 Ultra versiyonları ise 69.999 TL fiyatlarla ön satışa açılmış durumda.” Amiral gemisi telefonlar, ABD’nin Huawei ambargosu sürdüğünden resmi Android lisansına yani Google Play Store desteğine sahip değiller. Üst seviyede P Serisinin yerine artık Pura’yı kullanacak Huawei, yeni amiral gemisi ailesinde tasarımsal olarak özellikle arka kamera modülüyle fark yaratıyor. Telefonlardaki oldukça büyük yapıdaki üçgen formlu arka kamera modülleri, güçlü kamera donanımlarına ev sahipliği yapıyor. Yeni ailenin en üstünde yer alan Pura 70 Ultra, teknik olarak bakarsak bir alttaki Pura 70 Pro+ ile beraber gücünü yeni tanıtılan Huawei imzalı Kirin 9010 işlemciden alıyor. Bu işlemci 2.30GHz hızında çalışan iki büyük çekirdek, 2.18GHz hızında çalışan altı orta seviye çekirdek ve 1.55GHz hızında çalışan dört küçük çekirdekten oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maleoon 910 GPU ile donatılan işlemci, bir iddiaya göre iki jenerasyon eski Snapdragon 8 Gen 1 ile benzer bir performans ortaya koyuyor. Pura 70 Ultra ve Pura 70 Pro+ modellerini 6,8-inç boyutundaki 1-120 Hz LTPO OLED ekranlar ile donatan Huawei, Ultra’ya 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.200 mAh, Pro+’a ise yine 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.050 mAh batarya konumlandırmış. Bir ekran deliğinde yer alan selfie kameraları 13 megapiksel çözünürlükte olan telefonların arkasında “XMAGE” temelli üç farklı kameraya yer veriliyor.

Firmanın şimdiye kadar ürettiği en iyi kamera sistemine sahip olan Pura 70 Ultra, arkasında spesifik olarak f/1.6 – f/4.0 arası değişken diyaframlı, sensörü hareket ettirerek görüntü sabitleme yapabilen, 1-inç boyutunda ve mekanik olarak hareket edebilen 50 megapiksel geniş açı ana kamera, 100X dijital zoom yapabilen 50 megapiksellik makro yetenekli ve OIS özellikli periskop telefoto kamera ve 40 megapiksellik ultra geniş açı kamerayı bir araya getiriyor. Kutularından Harmony OS 4.2 işletim sistemiyle çıkan telefonlardan Pura 70 Ultra, Çin’de yaklaşık 1.380 dolardan başlıyor. Pura 70+ içinse 1.105 dolarlık bir başlangıç fiyatı açıklanıyor.

Yeni modellerin Türkiye macerası özelinde konuşan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Allen Yao, “Giyilebilir teknolojilerde pazara liderlik ettikten sonra, akıllı telefon segmentindeki konumumuzu yeniden kazanmaya kararlıyız. Müşterilerimize benzersiz bir deneyim sunmaya ve liderliğimizi yeniden tesis etmeye hazırız. Kullanıcılarımızın da bir kısmının bizimle birlikte zorlu bir dönemden geçtiklerini biliyoruz. Ancak mutlulukla ifade edebilirim ki, yeni nova 12 ve Pura 70 Serisi telefonlarımız ile birlikte artık bu zorlu dönemler geride kaldı” dedi.

Huawei Pura 70 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu