reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Pura 70 LOG Tasarım

ABD: “Huawei imzalı yeni işlemci oldukça geride”

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo bugün bir açıklama yaptı ve direkt olarak, “Huawei imzalı yeni işlemci oldukça geride” dedi.

Huawei geçtiğimiz hafta Pura 70 serisini görücüye çıkardı. Pura 70 serisi eğer kaçırdıysanız spesifik olarak Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ ve Pura 70 Ultra modellerinden oluşuyor. Üst seviyede P Serisinin yerine artık Pura’yı kullanacak Huawei, yeni telefonlar ile beraber Kirin 9010 işlemcisini de tanıttı. Bu işlemci 2.30GHz hızında çalışan iki büyük çekirdek, 2.18GHz hızında çalışan altı orta seviye çekirdek ve 1.55GHz hızında çalışan dört küçük çekirdekten oluşuyor. Maleoon 910 GPU ile donatılan işlemci, bir iddiaya göre iki jenerasyon eski Snapdragon 8 Gen 1 ile benzer bir performans ortaya koyuyor. İşte bu konuda bir açıklama yapan ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, ABD’nin elinde Huawei’den ya da genel olarak Çin’den çok daha gelişmiş işlemciler olduğunu söyledi: “Huawei’nin yeni 5G destekli işlemcisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde sahip olduklarımızın çok gerisinde geride yer alıyor. Dünyadaki en sofistike yarı iletkenleri / işlemcileri / çipleri bizde. Çin’de yok.” Huawei biliyorsunuz ABD’nin ambargosu nedeniyle ABD’li Qualcomm’un yeni nesil 5G destekli mobil işlemcilerini uzun yıllardır telefonlarında kullanamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diğer detaylara da bakarsak Pura 70 Ultra ve Pura 70 Pro+ modellerini 6,8-inç boyutundaki 1-120 Hz LTPO OLED ekranlar ile donatan Huawei, Ultra’ya 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.200 mAh, Pro+’a ise yine 100W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.050 mAh batarya konumlandırmış. Bir ekran deliğinde yer alan selfie kameraları 13 megapiksel çözünürlükte olan telefonların arkasında “XMAGE” temelli üç farklı kameraya yer veriliyor.

Firmanın şimdiye kadar ürettiği en iyi kamera sistemine sahip olan Pura 70 Ultra, arkasında spesifik olarak f/1.6 – f/4.0 arası değişken diyaframlı, sensörü hareket ettirerek görüntü sabitleme yapabilen, 1-inç boyutunda ve mekanik olarak hareket edebilen 50 megapiksel geniş açı ana kamera, 100X dijital zoom yapabilen 50 megapiksellik makro yetenekli ve OIS özellikli periskop telefoto kamera ve 40 megapiksellik ultra geniş açı kamerayı bir araya getiriyor.

Kutularından Harmony OS 4.2 işletim sistemiyle çıkan yani Android tarafından halen uzakta olan telefonlardan Pura 70 Ultra, Çin’de yaklaşık 1.380 dolardan başlıyor. Pura 70+ içinse 1.105 dolarlık bir başlangıç fiyatı açıklanıyor. Telefonların ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz ancak henüz elimizde bir tarih bulunmuyor.

Huawei haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER