reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 2’nin basın görselleri gün ışığına çıktı

Huawei’nin yeni akıllı saatinin MWC 2017’de tanıtılacağı uzun süredir biliniyordu fakat cihazın tasarımının nasıl olacağı ve özellikleri hakkında pek bir şey ortaya çıkmamıştı. MWC 2017’ye sayılı günler kalan Huawei Watch 2’nin detaylı görselleri gün yüzüne çıktı.

Daha önce verilen bilgilerde Huawei Watch 2’nin ilk saate göre daha sportif bir görünüme sahip olacağı söylenmişti. Sızan görseller de bu iddiaları doğrular nitelikte. İlk Huawei Watch daha klasik bir tasarıma sahipken bu modelin tamamen sporculara özel olarak tasarlandığı her halinden belli oluyor. Tasarım itibarıyla Samsung Gear S3 Frontier’ı andıran Huawei Watch 2’nin yan tarafında iki adet tuş bulunuyor. Arka tarafta ise kalp ritmi okuyucusu bizleri karşılıyor. Plastik kayışın kullanıldığı cihazda kayış değiştirmenin mümkün olacağı düşünülüyor.

Huawei’nin yeni akıllı saatinin en öne çıkan taraflarından biri SIM kart desteği olacak gibi görünüyor. Kayış yuvasından çıkartıldığında bir SIM girişi yuvası ortaya çıkıyor. Buraya SIM takıldığında artık akıllı telefona ihtiyaç duymadan birçok işlem yapılabiliyor. Sporcuların yanında akıllı telefonu taşıması zor olduğundan bu çözüm birçok kişinin ilgisini çekeceğe benziyor.

Siyah, turuncu ve siyah ile sarı detayların bulunduğu farklı bir renk seçeneğinin sunulduğu cihazla birlikte bir de klasik bir modelin tanıtılma ihtimali bulunuyor. Detayları MWC 2017’de hep birlikte öğreneceğiz.