reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Android

Huawei, yeni dizüstüleriyle Android uygulama desteği sunabilir

Dizüstü bilgisayar pazarının büyük isimlerinden Huawei, resmi bir paylaşım doğru anlaşılıyorsa yeni dizüstüleriyle Android uygulama desteği sunabilir.

ABD ambargosu altında olduğundan akıllı telefon modellerini Android değil kendi geliştirdiği Harmony OS işletim sistemiyle satışa sunan firma, dizüstü tarafında ise sorunsuz olarak Windows 10 kullanmayı sürdürüyor.

13 Eylül tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyecek teknoloji devi, söylendiği kadarıyla bu etkinlikte MateBook 13S ve MateBook 14S isimli iki yeni dizüstü tanıtacak.

İleride Türkiye’de de satılması beklenen bu modeller, firmanın yukarıdaki paylaşımıyla işaret ettiğine göre Android uygulamalarına destek verecek. Yani model üzerinde Android uygulamaları çalıştırılabilecek.

Bunun arkasında Huawei’nin kendi geliştirdiği bir mobil uygulama motorunun / sisteminin olduğu aktarılıyor. Bu imkan beklendiği gibi çıkarsa duruma birçok kişinin sevineceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei tarafından sunulacak Android desteği, Windows 11 işletim sisteminde de olacak

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi tam olarak 5 Ekim tarihinde kullanıma sunulacak.

Ancak ortaya çıktığı kadarıyla sürüm ilk aşamada Android uygulama desteğini sunmayacak. Yerleşik olarak desteklenen bu imkan, testler sonrasında aktif hale getirilecek. Yani bunun için biraz daha beklenmesi gerekecek.

Windows 11’in lisanslı Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz olacağını halen bilmeyenler için tekrardan belirtelim.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: