reklamı kapat

POPÜLER

Huawei’nin yeni amiral gemisinde iris tarayıcı sürprizi

Daha önce bazı telefonlarda retina okuyucuların var olduğuna tanık olmuştuk fakat iris tarayıcılar ilk olarak Samsung Galaxy Note7 ile yaygınlaşmıştı. Söylenenlere bakılırsa akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden olan Huawei de göz okuyucu teknolojisini kullanmada elini çabuk tutacak. 

Görünüşe göre Samsung yeni bir trendin fitilini ateşlemiş durumda ve kendisini takip eden ilk firma da Huawei olacak gibi. Huawei daha önce iPhone 6s’in çıkışından önce Force Touch’lı Huawei Mate S’i tanıtmış ve Apple’ın 3D Touch’ına rakip olmayı hedeflemişti. Mate S‘in Force Touch teknolojisi iPhone 6s’te olduğu kadar başarılı olamadı ancak Android tarafında bu özelliği destekleyen az telefondan biri olarak öne çıktı. Yeni teknolojilere hızlıca uyum sağlamasıyla bilinen Huawei’nin yeni rotası ise Irıs okuyucu.

Huawei’nin yeni Mate 9‘unun göz okuyucuyu bünyesinde barındırabileceği iddia ediliyor. Parmak izi okuyucudan daha hızlı ve daha doğru olan iris okuyucuyla cihazın daha yüksek güvenlik sunması bekleniyor. Şimdilik iddia aşamasında olan bilgilinin doğrulanabilmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor.