reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 serisinden verilen ilk resmi tasarım detayı

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesine yönelik firmadan resmi bir poster paylaşımı geldi. Burada daha önce görmediğimiz bir detay var.

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi hemen hemen kesin olarak Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Resmi olarak 22 Ekim tarihinde resmen tanışacağımız telefonlar, aslında tasarımsal olarak daha önce sızdırılmıştı. Tabi bu sızıntı elde edilen erken CAD dosyaları üzerinden yapılmıştı. Burada telefonların arkasında yuvarlak bir kamera modülü olacağı görülmüştü. Ancak bu söz konusu olmayacak. Çünkü Huawei’nin telefonlar için paylaştığı aşağıda görebileceğiniz ilk resmi posteri, modellerin arkasında yuvarlak bir kamera modülün olmayacağını açık şekilde gösteriyor. Bu da aslında firma için mantıklı bir adım olarak gösteriliyor. Çünkü yeni modelin gerçekten “yeni” olarak görünmesi için böyle ufak değişikliklere ihtiyacı bulunuyor ve bunlar da tüketici gözünde fark yaratıyor.

Huawei Mate 40 ailesi güçlü olacak

Çünkü kısa süre önce Mate 40 Pro için ilk performans testi sonucu geldi. Telefonlar  güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 9000 işlemciden alıyor. Bu işlemciyle teste giren Mate 40 Pro, GeekBench’ten tek çekirdekte 1.020, çok çekirdekte ise 3.710 puan alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karşılaştırmak adına aynı testten Kirin 990 5G işlemci 777 ve 3.310 puan alıyor. Yani ciddi bir performans atışı ile yolda olan işlemci, GPU tarafında Mali-G78 kullanıyor. CPU tarafında ise kaynaklara göre 4 x 2.04 GHz, 3 x 2.54 GHz, 1 x 3.13 GHz (A77) kurulumu bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler