reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro

5 nm Kirin 9000 işlemcili Huawei Mate 40 Pro’dan çıkan ilk performans sonucu

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesine yönelik yeni bir detay gündemde. Bu sefer Pro model için performans sonucu karşımızda.

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi hemen hemen kesin olarak Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Resmi olarak 22 Ekim tarihinde resmen tanışacağımız telefonlardan Mate 40 Pro için ilk performans testi sonucu geldi. Telefonlar bildiğimiz kadarıyla güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 9000 işlemciden alıyor. Bu işlemciyle teste giren Mate 40 Pro, GeekBench’ten tek çekirdekte 1.020, çok çekirdekte ise 3.710 puan alıyor. Karşılaştırmak adına aynı testten Kirin 990 5G işlemci 777 ve 3.310 puan alıyor. Yani ciddi bir performans atışı ile yolda olan işlemci, GPU tarafında Mali-G78 kullanıyor. CPU tarafında ise kaynaklara göre 4 x 2.04 GHz, 3 x 2.54 GHz, 1 x 3.13 GHz (A77) kurulumu bir araya geliyor.

Çin merkezli olarak kasım ayında da elde edilebilir olacak denilen Mate 40 ailesi, söylendiği kadarıyla siyah, gümüş, beyaz, yeşil ve sarı renklerde elde edilebilecek. Bu renklerin ailenin her üyesi için ortak olarak sunulması beklenmiyor. Bu arada ailenin üst seviye modellerinde “seramik” arka bölüm kullanılacağı da gelen bilgiler arasında. Burada spesifik olarak Porsche Design ve Pro Plus modellerinde seramik kullanacağı tahmin ediliyor. Burada Huawei’nin seramik için sadece siyah ve beyaz renkleri sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesi merakla bekleniyor

Beklendiği üzere Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler