reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 Porsche Design için çıkan sıcaklık ölçüm detayı

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesine yönelik bu sefer bir Mate 40 Porsche Design detayı gündemde yer alıyor.

Huawei’nin yeni amiral gemisi ailesi hemen hemen kesin olarak Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Resmi olarak 22 Ekim tarihinde resmen tanışacağımız telefonlar, önemli özelliklere de sahip olacak. Bu özelliklerden birisi ise sadece Mate 40 Porsche Design modeline özel olacak gibi görünüyor. Bahsettiğimiz bu özellik tam olarak sıcaklık ölçme. Kaynaklar modelin arkasındaki sensör ile temas ettirildiği yüzeyin sıcaklığını ölçebileceğini aktarıyor. Burada cansız objeler yanında canlıların vücut sıcaklığı da ölçülebiliyor ve bu da çok kullanışlı görünüyor. Ancak Huawei’nin bu konuda bir ilke imza atmayacağını belirtelim. Firmanın sıcaklık ölçen ilk telefonu geçtiğimiz aylarda çıkan Honor Play 4 Pro olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesi performans konusunda iddialı olacak

Hatırlarsınız kısa süre önce Mate 40 Pro için ilk performans testi sonucu da gelmişti. Telefonlar  güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 9000 işlemciden alıyor. Bu işlemciyle teste giren Mate 40 Pro, GeekBench’ten tek çekirdekte 1.020, çok çekirdekte ise 3.710 puan alıyor.

Karşılaştırmak adına aynı testten Kirin 990 5G işlemci 777 ve 3.310 puan alıyor. Yani ciddi bir performans atışı ile yolda olan işlemci, GPU tarafında Mali-G78 kullanıyor. CPU tarafında ise kaynaklara göre 4 x 2.04 GHz, 3 x 2.54 GHz, 1 x 3.13 GHz (A77) kurulumu bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler