reklamı kapat

POPÜLER

Humble Bundle’da aylık abonelik dönemi başlıyor [Video]

Aylık abonelik sistemleri Netflix, Spotify gibi servislerle dizi, film ve müzik alanında oldukça yaygın olsa da oyun tarafı bu noktada biraz çekimser. Aslında Loot crate gibi servisler aylık olarak bu tarz popüler oyun, dizi, film ve kitap bazlı ürün gönderimi yapıyor ancak tamamen oyun odaklı yeni bir hizmet Humble Bundle‘dan geliyor.

Minimum 1 dolardan başlayan ücretlerle her hafta ve iki haftada bir özel oyun paketleri çıkaran Humble Bundle şimdi bu servisi bir abonelik sistemine bağlamaya hazırlanıyor. Haftalık oyun paketlerine ek olarak gelen bu aylık abonelik sistemi 12 dolar karşılığında her ay bir indie oyunu hesabınıza gönderiyor. Paketin içeriğini oyun hesabınıza gelene kadar öğrenmek mümkün değil tabii. Her ay gönderilen pakette çok bilinen eski oyunlar, en yeni oyunlar ve az bilinen ve keşfedilmeyi bekleyen oyunların yer alacağı belirtiliyor. Oyunların hepsinin bağımsız geliştiricilerin hazırladığı indie oyunlar olacağını tekrar belirtelim. Çoğunlukla PC/Steam uyumlu oyunların bulunacağı abonelik sisteminde zaman zaman diğer platformlarla da uyumlu oyunlar yer alabilir.

Söz konusu Humble Bundle olunca hayır işi de aboneliğin bir parçası oluyor. Her ay abonelik ücretinin yüzde 5‘i hayır kurumlarına bağışlanıyor. İlk oyunu 6 Kasım’da gönderecek olan Humble Bundle bu süre içinde oyunsuz kalmamanız için abonelik gerçekleştirenlere Legend of Grimrock 2 hediye etmeyi de ihmal etmiyor.