reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Staria

Hyundai Staria bilim kurgu filmlerini anımsatan görüntüleriyle karşımızda

MPV sınıfında son yılların en “fanstastik” karakterlerinden birisine sahip olacak Hyundai Staria, şimdiden ilgi çekmeye başlıyor.

Son yıllarda gerek marka kimliği gerekse ürün gamı çeşitliği konusunda kapsamlı ve başarılı işlere imza atan Hyundai, Ioniq rozetiyle pazara sunacağı elektrikli otomobillerle de adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Güney Koreli üreticinin departman zenginliğinin sonuçlarıysa bizlere birbirinden farklı karakterlere sahip araçlarla tanışma imkanı veriyor. Son dönemlerde konsept projelerle tasarım ödüllerine layık görülen tasarım ekibinden çıkan Hyundai Staria, sıra dışı karakteriyle yine akılda kalıcı olacak. Geçtiğimiz günlerde ipucu niteliğindeki detayları paylaşılan MPV modeli artık iç ve dış tasarım karakterini tamamen ortaya koyan parçalarla karşımızıda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Staria tasarımından dikkat çeken noktalar

“Zaman polislerinin” yeni favorisi olmayada aday olan Staria fütüristik ve minimal bir tasarım karakteri üzerine şekillenen bir proje olacak. Aracın ön bölümünü net bir şekilde domine eden LED gündüz farı şüphesiz buradaki en dikkat çekici nokta konumunda. Ön bölümdeki bu yapı araca yan taraftan baktığımızda da kendisini hissettiriyor ki burada çizgilerin çok daha aşağıda konumlanmasıyla devasa bir cam alan karşımıza çıkıyor. Arka bölümde ise dikey formda konumlandırılan ışıklandırma grubu da “Tetris”i andıran taneli LED yapısıyla dikkat çekiyor. Bolca krom parçanın konumlandırıldığı Staria’da 18 inçlik jantlar da aracın genel karakterine eşlik edecek kadar eşsiz. Kokpit kısmında ise kullanıcıları fazlasıyla geniş bir alan karşılıyor. Dönebilir koltuk yapısının kullanıldığı iç dizilimde 7 kişilik bir oturum mümkün. Konsolda 10,25 inçlik multimedya ekranın domine ettiği sade bir yapı tercih ediliyor. Staria, merak edilen tüm detaylarıyla bu yılın ikinci yarısında karşımızda olacak.

İlgili video

Hyundai Ioniq 5