reklamı kapat

POPÜLER

atatürk

İBB’den Türkiye’nin ilk Atatürk hologramı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk için bir hologram hazırladı. Türkiye’nin ilk Atatürk hologramı, 29 Ekim’de Istanbulluların karşısına çıktı.

Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Atatürk’tür’ temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Mustafa Kemal’in sesinden Nutuk okundu. Atatürk hologramı İstanbul’un çeşitli noktalarına yansıtıldı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve 3 dakika civarında süren Atatürk hologramı vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Atatürk’un sesiyle birleşen hologram izleyen kişilere duygu dolu anlar yaşattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Atatürk hologramı nasıl yapıldı?

Holografi, lazer ışınlarına dayanılarak gerçekleştirilen üç boyutlu görüntü işlemine verilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Atatürk hologramı için de lazer ışınlarından faydalanıldığını söyleyebiliriz.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamada bulundu

“1920’li yılların başında, yokluklar, zorluklar içinde, geleceği belirsiz bir ülkeydik. Geleceğe umutla yürüyebilmek için, her şeyden önce, yönümüzü doğru belirlemek ve çıktığımız yolda sebat etmek zorundaydık. Cumhuriyet işte bizi bunu sağladı. Cumhuriyet bizim pusulamız oldu. Ve Cumhuriyet’le birlikte, kendi seçtiğimiz yolda yürüme özgüvenini kazandık.” diye başlayan Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyetin bize demokrasinin, laikliğin, hukuk devletinin vazgeçilmez olduğunu gösterdiğini ve milli iradenin gücünü, sosyal devletin değerini öğrettiğini ifade etti.

İBB’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Türk Halk müziğimizin değerli sanatçısı Cengiz Özkan ve Funda Arar’ın senfoni orkestrası eşliğinde verdikleri konserlerle son buldu.

İlgili video