reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro Max LOG Konsept

İddia: iPhone 14 modelleri de SIM kartı yuvası olmadan gelebilir

Ortaya atılan bir iddiaya göre iPhone 15 Pro modelleri SIM kartı yuvası olmadan gelebilir. Ancak başlangıç iPhone 14 serisi ile olacak gibi.

Çok sağlam bir kaynaktan gelmeyen çok erken bir iddiaya göre Apple, 2023 yılında gelecek iPhone 15 Pro modellerinden SIM kartı yuvasını kaldıracak ve bunun yerine sadece E-SIM kullanacak. Daha önce bu durumun mantıklı olduğunu çünkü Türkiye dahil birçok ülkede artık E-SIM’in aktif olarak kullanılabildiğini aktarmıştık.

MacRumors’a gelen yeni bir bilgiye göreyse Apple yeni dönem için 2023’ü beklemeyecek. Çünkü 2022 Eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone’larda, yani iPhone 14 ailesinde de fiziksel SIM kart yuvası olmayabilir. Apple’ın bu konuda ABD merkezli operatörlere “yeni döneme hazırlanın” şeklinde bir mesaj gönderdiği aktarılıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Apple SIM kartı yuvasını kaldırdığı zaman daha özel tasarımlara imza atabilir, bu yuva olmayınca suya daha dayanıklı ve genel olarak daha sağlam cihazlar karşımıza çıkarabilir. Apple, 2022 yılında yeni dönemi ilk olarak 14 Pro ve 14 Pro Max ile başlatabilir ya da tüm seriden fiziksel SIM yuvasını kaldırabilir.

Apple’dan sonra ya da dedikodular ciddi hale gelirse, fiziksel SIM kartını Android telefon üreticileri kaldıracaktır. Apple’ın telefonlardan daha önce 3.5 mm kulaklık girişini kaldırdığını, gelecek için şarj portunu kaldırma planları yaptığını da hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 serisinden başka neler biliyoruz?

iPhone 14 ailesinde hemen hemen kesin olarak 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri yer alacak. Yeni yılda mevcut mini’nin yerini Pro olmayan standart “Max” alacak. 2022 iPhone’lar temelde iki adet 6,1 inç ve 2 adet 6,7 inç ekranlı modellerden oluşacak.

Bu telefonlarda 14 Pro ve 14 Pro Max, hazırladığımız yukarıdaki konseptte olduğu gibi selfie kamerasını birer ekran deliğinde taşıyacak. Artık bu bilgi yüzde 99’a yakın olarak netleşmiş durumda. Kaynaklara göre telefonların ekranları Samsung Display ve LG Display firmalarından gelecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın