reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14 Pro LOG Konsept

İddia: “Tüm iPhone 14 modelleri 120 Hz ile gelebilir”

Teknoloji devi Apple’ın iPhone 14 ailesinde eksiksiz olarak tüm modellerde 120 Hz ekran sunacağı iddia edildi.

Eylül ayında lanse edilecek yeni iPhone’lar halen bilmeyenler için iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max yanında 14 ve 14 Max modellerinden oluşuyor. Altta yer alan 14 ve 14 Max modellerinde çentik kullanılacağı aktarılırken, şimdiye kadar yeni seride sadece 14 modelinde 60 Hz OLED ekran olacak bilgisi veriliyordu. Kaynaklar diğer üç modelde ise 120 Hz OLED ekrana yer verilecek açıklamasını yapıyordu.

Ancak analist Jeff Pu, süreçte daha farklı bir bilgi verdi ve elde ettiği veriler üzerinden eksiksiz olarak tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz OLED ekran olacağını aktardı. Bu durum elbette güzel görünüyor çünkü şu an 120 Hz OLED ekran için iPhone 13 Pro almak gerekiyor ve bu modelin 999 dolarlık başlangıç fiyatı yurt dışında da pahalı bulunuyor. Bu henüz yüzde 100 kesin olmayan bilginin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Bu arada Jeff Pu telefonlar için bir bilgi daha veriyor. Kaynağa göre telefonların hepsinde eksiksiz olarak 6 GB RAM olacak. Bu bilgi de henüz yüzde 100 kesin değil ancak olumlu karşılanıyor. iPhone’lar RAM kullanımı konusunda Android telefonlardan çok daha iyiler ancak daha fazla RAM, daha fazla uygulamayı arka planda açık tutmalarına imkân tanıyor. Burada fiziksel limitler bulunuyor ve daha fazla RAM her zaman fayda sağlıyor.

Biliyorsunuz telefonlardan iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, çentiksiz tasarımla geliyor. Diğer modellerde ise çentik olacak bilgisi veriliyor. Pro’lar özelinde çentiğin yerine geniş bir ekran deliği ile selfie kamerasına ev sahipliği yapan standart bir ekran deliği yan yana geliyor. “Pil” şeklindeki delikte TrueDepth kamera sisteminin çalışması için gereken sensörler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması