reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max ekranlarında Samsung imzası

Apple’ın yaz sonunda gelecek iPhone 13 modellerinden iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’te 120 Hz OLED ekran olacak. İşte bu ekranlarda Samsung imzası bulunuyor.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde kesin olarak 120 Hz OLED ekranlar olacak ve bu ekranlar tamamen Samsung’dan gelecek.

Apple’ın iPhone 13 mini ve iPhone 13 modellerinde ise 60 Hz OLED ekran kullanacağı biliniyor. Bu ekranlar için Apple’ın Samsung dışında başka tedarikçiler seçme ihtimali de bulunuyor.

iPhone 13 Pro’lardaki 120 Hz OLED ekranlar LTPO temelli olacak. Yani ekranlar yüksek yenileme hızını düşük enerji sarfiyatı ile getirecek.

Bu ekranlarda 120 Hz için dinamik bir kullanım da bekleniyor. Yani ekranların sürekli olarak 120 Hz çalışması beklenmiyor. Enerji tasarrufu için bu önemli görünüyor.

120 Hz’e birçok içerikte ihtiyaç bulunmuyor. Bu durumlarda 60 Hz ve hatta daha altına çekilen bir ekran, daha az enerji harcanması anlamına geliyor. Ekran ne kadar hızlı yenilenirse, o kadar çok enerji harcıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro modelleri merak ediliyor

Modellerin diğer en büyük yenilikleri ise ekranları dışında ufalan çentikleri olacak. Apple, ahizenin yerini değiştirmesiyle çentikleri yatayda ufaltacak.

Firmanın çentiği tam olarak ne zaman kaldıracağı ise kesin olarak henüz bilinmiyor. Ancak burada beklenti 2023 olarak geçiyor.

Bu arada firmadan 2023 yılında bir katlanabilir telefon da geliyor. Bu modelde 8 inç ekran yer alacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın