reklamı kapat

POPÜLER

gece görüş sistemi

Cesaret değil teknoloji; ABD ordusundan yeni gece görüş sistemi

Askeri operasyonlarda çok ama çok uzun yıllardır gece görüş sistemleri kullanılıyor. Bunların en yenisi ise gerçekten inanılmaz görünüyor.

Gece görüş sistemleri, düşük ışıktaki operasyonlar için hayati önem arz ediyor. Burada sadece saldırı değil savunma konusunda da bu sistemlere büyük önem veriliyor.

Bu sistemlerin en yenisi yukarıda da dediğimiz gibi ABD ordusunda kullanılmaya başlandı.

Lancer Brigade tarafından hemen aşağıdaki video ile gösterilen yeni sistem, süreci adeta bir video oyun haline getiriyor ve şaşırtıcı bir hassasiyet sunuyor.

Videoda da görebileceğiniz gibi gözlük temelli sistem ortamdaki tüm askerleri ve önemli birimleri çok ama çok açık şekilde gözler önüne seriyor. Ayrıca yeni sistemde mevcut çözümler gibi yeşil bir ton da yok.

Aktarıldığı kadarıyla yeni gözlükler yeşil tüpler yerine beyaz tüpler kullanıyor. Bu sayede hem yeşil ton ortadan kalkıyor hem de diğer geliştirmeler ile çok net bir görüntü elde ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil gece görüş sistemi ses getirdi

Bu görüş sistemi elbette sadece askeriye için harika değil. Arama kurtarma faaliyetlerinde aktif olarak yer alması halinde, bu sistemler sayesinde binlerce insan kurtarılabilir.

Aynı zamanda bu sistem sivil helikopterler de aktif olarak yer alabilir. Başlıkta da belirttiğimiz gibi artık geleceği her alanda teknoloji kuruyor ve özellikle askeri alanda cesaret değil teknoloji konuşuyor.

Askeri alanda artık sayının da çok bir önemi bulunmuyor. Askeri üstünlüğü böyle teknolojik üstünlükler belirliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın