reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

Tüm iPhone 13 modelleri sensör bazlı sabitleme taşıyacak

Apple’dan yaz sonunda dört farklı iPhone 13 modeli geliyor. İşte bu modellerin hepsinde bir kez daha sensör bazlı sabitleme olacağı aktarılıyor.

Sensör bazlı görüntü sabitleme sistemi, gerçek fotoğraf makineleri yanında mobilde de büyük faydalar sağlıyor. Bu teknoloji Apple tarafından hali hazırda iPhone 12 Pro Max içerisinde kullanıyor. Firma altyapı için şunu söylüyor:

“Sadece sensörü hareket ettiren bir stabilizasyon çözümü geliştirerek görüntüleri her zamankinden daha stabil tutmayı başardık. Buna sensör bazlı OIS diyoruz ve akıllı telefonlar için bu çığır açıcı bir özellik.”

Kullanıcıları memnun eden bu teknoloji, 2021 iPhone modellerinde yani iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max‘te eksiksiz olarak yer alıyor.

Sensörün direkt olarak hareket edebiliyor olması, görüntü sabitleme performansını hem fotoğraf hem de video için çok daha iyi hale getiriyor.

Bu sistem aynı zamanda gece modu performansını da artırıyor. Çünkü gece modunda birden fazla fotoğraf çekilerek bir araya getiriliyor. Sensör bazlı sabitleme, burada çekilen fotoğraf sayısını ve kalitesini artırabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesinden başka bilgiler de var

Örneğin iPhone 13’lerden 13 Pro ve 13 Pro’da Samsung imzalı 120 Hz OLED ekranlar olacak. 13 mini ve 13’te ise 60 Hz OLED ekranlar kullanılacak.

Ortak olarak çentikleri çok olmasa da ufalacak telefonlar, güçlerini kısa süre önce üretime alınan A15 Bionic işlemciden alacaklar. Bu işlemci 5 nm üzerine kuruluyor ancak daha gelişmiş bir üretim sürecinde çıkıyor.

Bu açıdan A14 Bionic’li iPhone 12’ler aşırı olmasa da daha yüksek performans getirecek iPhone 13 ailesi,  yurt dışında merakla bekleniyor. Özellikle 120 Hz ekran çok merak ediliyor.

Apple, iPhone’lara 120 Hz getirme konusunda çok yavaş kalmış bir isim konumunda yer alıyor. Firma iPad Pro’larda ise uzun zamandır 120 Hz LCD ekran kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max