reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 ailesi Wi-Fi performansında çıtayı yükseltiyor

iPhone 12 ailesinin ardından iPhone 13 ile ilgili de dedikodular duymaya başladık. Barclays analistlerinden Blayne Curtis ve Thomas O’Malley, yeni modellerin Wi-Fi 6E teknolojisine destek vereceğini belirtiyor. Yonga üreticisi Broadcom’un bu yıl bu teknolojiyi hem Apple hem de Samsung için sağlayacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Samsung Galaxy S21 Ultra‘da Wi-Fi 6E bağlantısı tercih edilmişti. iPhone 13 ailesinde de bu bağlantı görmemiz kuvvetle muhtemel.

Advertisement

Wi-Fi 6E mevcut teknolojiye kıyasla daha yüksek performans, daha düşük gecikme süresi ve daha iyi veri hızı sağlıyor. 2.4 GHz ve 5 GHz bandıyla birlikte 6 GHz bandına da destek veren teknoloji kullanıcıların çok daha iyi Wi-Fi deneyimi sağlamasına imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi A15 Bionic işlemcisiyle sınırları zorlayacak

Yeni modellerin tümünde safir camla kaplı kameraların olacağı belirtiliyor. Japon internet sayfası Mac Otakara, ‌13 Pro’da iPhone 12 Pro Max’te karşımıza çıkan sensör bazlı görüntü sabitleme sisteminin kullanılacağını söylüyor. Yeni modellerde daha ince ekran çentiğinin kullanılacağından da söz ediliyor. Bu sayede kullanıcıların ekranlara daha iyi odaklanacaklarını söylemek mümkün.

Pro modellerinde 120 Hz ekran desteğinin yer alacağı iddia ediliyor. Android’li telefonlarda gördüğümüz 120 Hz desteği sayesinde yeni modellerdeki ekranın çok daha akıcı bir deneyim sunacağı belirtiliyor. A15 Bionic işlemcisi sayesinde A14 Bionic işlemcisine kıyasla çok daha güçlü performans sunmasını beklediğimiz telefonlarda kamera performansında da iyileştirme görmeyi umuyoruz. iPhone 13 ailesinin bu yılın eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Ford’un yeni otomobil güvenlik sistemiyle tanışın