reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone modellerinin ısınma sorununa Apple’dan çözüm

Yeni iPhone modelleriyle ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. iPhone 12 ailesinin tanıtılmasının ardından iPhone 13 ve bir sonraki modeller hakkında dedikoduları duymaya başladık.

Ünlü Apple analisti Kuo‘nun yeni iddiasına göre Apple, yeni iPhone modellerinde daha iyi bir soğutma teknolojisi için çalışıyor.  Bilgisayarlarda gördüğümüz Vapor Chamber adı verilen soğutma teknolojisini çok yakında iPhone modellerinde görebiliriz. Bu teknolojinin iPhone 13 ailesinde olup olmayacağı ise henüz belli değil. Buhar odası olarak adlandırılan teknoloji özel bir ısı borusu içideki sıvının buharlaştırılmasını içeriyor.  Sıcak yüzeyden buharlaşan madde soğuk yüzeye doğru yükseliyor ve bu sayede telefonun ısınmasının önüne geçiyor. 5G teknolojisinin kullanılmasıyla birlikte bu teknolojiye geçiş yapılmasının gerektiği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 hakkında bilinmesi gerekenler

Bu yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 13 ailesinin tasarım açısından radikal bir değişikliğe sahip olmasını beklemiyoruz. Daha ince ekran çentiğin yer alacağı konuşulan telefonlarda A15 Bionic işlemcisinin yer alacağı söyleniyor. A15 Bionic işlemcisi sayesinde çok daha hızlı ve verimli bir performans sunması beklenen telefonların kameralarında da geliştirmeler görmeyi umuyoruz. Özellikle yakınlaştırma konusunda Apple’dan bir iyileştirme bekliyoruz. Telefonların satış fiyatları netlik kazanmasa da iPhone 12 ailesiyle aynı olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Haberde kullanılan görsel iPhone 12 Pro’ya aittir

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?