reklamı kapat

POPÜLER

iOS 18 LOG Tasarım

İddiaya göre LLM destekli Siri, iOS 18’e ancak 2025 yılında gelecek

Bloomberg’den Mark Gurman’ın iddiasına göre LLM (Büyük Dil Modeli) destekli Siri, iOS 18 işletim sistemine ancak 2025 yılında gelecek.

Siri şu anda en kötü sesli dijital asistanlar arasında yer alıyor. Bu yüzden uzun zamandır Apple’ın LLM (Büyük Dil Modeli) destekli yeni nesil Siri ile büyük bir atılım gerçekleştirmesi isteniyor. Yeni gelen iddialara göre bunun için daha uzun bir süre beklememiz gerekecek. Çünkü LLM (Büyük Dil Modeli) destekli Siri ancak 2025 yılında çıkacak bir iOS 18 güncellemesi ile kullanıma sunulacak. Bu henüz kesin değil ancak beklenen güncellemenin spesifik olarak iOS 18.4 ile gönderilmesi bekleniyor. Mark Gurman’ın daha önce paylaştığı bir habere göre iOS 18 işletim sistemiyle beraber “Denetim Merkezi” sonunda bir güncelleme görecek. Apple buna ek olarak “Ayarlar” için de bir güncelleme gerçekleştirecek. Bu güncelleme kapsamında ayarlar ekranının daha sade hale geleceği ve ayarlar içerisindeki arama sisteminin iyileştirileceği iddia ediliyor. Yeni işletim sistemi ile ayarlar içindeki menüleri daha anlaşılır bir yapıda organize edeceği belirtilen Apple, denetim merkezi için de kullanışlı bir güncelleme planlıyor. Şirketin denetim merkezi için yeni bir müzik widget’ı sunacağını belirten Gurman, bölümdeki akıllı ev kontrollerinin geliştirileceğini de söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğraflar uygulamasının arayüzünü de güncelleyeceği aktarılan Apple, “Mail” uygulamasında da bazı ufak değişiklikler gerçekleştirecek gibi görünüyor. Yeni sürüm için geçtiğimiz hafta başka bilgiler de çıktı. Yine Gurman’ın iddiasına göre iOS 18 işletim sistemiyle sunulacak ve iPhone’larda yerleşik olarak çalışacak yapay zeka özellikleri, iPhone 15 Pro ve daha sonra çıkacak modellere özel olacak. Buluttan destek alınacak özellikler ise büyük ihtimalle yeni işletim sistemine geçirilen tüm iPhone’larda bulunacak.

iOS 18 haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

İLGİLİ HABERLER