reklamı kapat

POPÜLER

iFixit iphone

iFixit, Apple’ın hamlesine pil değişim paketlerine indirim yaparak cevap verdi

Elektronik ürünlerin içini açarak tamir edilebilirlik durumları hakkında bilgiler veren iFixit, çok fazla bilinmiyor olsa da kendi tamir kitlerini satıyor. Bunları tüm Apple ekosistemi için yapan şirket, güzel bir adım attı ve Apple’ın hamlesine pil değişim paketlerine indirim yaparak cevap verdi.

Hatırlarsınız teknoloji devi Apple kısa süre önce resmi bir açıklama yapmış ve “iPhone yavaşlatma” konusunda kullanıcılardan özür dilemişti. Şirket açıklamasında hiçbir zaman hiçbir ürününü “kasıtlı” olarak yavaşlatarak yeni cihazlara geçirmeye çalışmadıkları belirterek bu konuda birçok yanlış anlaşılmanın oluştuğunu söylüyor. Lityum-iyon pillerin zamanla performans kaybı yaşadığını belirten şirket, bunun telefonların zaman içerisinde istenmeyen kapanmalar yaşamasına neden olduğunu belirtiyor. İşte bu yüzden kimyasal olarak eskiyen pillere karşı telefonun CPU hızını kesen Apple, performansı düşürerek kapanmaları önlüyor. Bunun çözümü ise şu an telefona yeni pil takmaktan geçiyor. Bunu kolaylaştırmak adına da daha önce 50 ile 79 dolar arasında değişen garanti dışı batarya değişim ücretini 29 dolara çekiliyor. iFixit’in buna cevabı da kendi tamir kitlerini 29 dolar ve modele göre daha altına çekmekle geliyor.

iFixit iphone

iFixit, iPhone pil değişimini kolaylaştırıyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus altındaki birçok eski model için satılan garantili pil kitleri, ihtiyacınız olan tüm parçalara sahip. Süreci daha da kolay hale getirmek adına detaylı videolar hazırlayan şirket, yaptığı indirimle süreci daha da “uygulanabilir” hale getiriyor. Şirketin Türkçe dil destekli sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Yavaşlayan iPhone’unuzun performansını artırmak için bu işlemi yapmayı düşünüyor musunuz?