reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 6

İlginç iddia: “Bir Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra gelebilir”

 - Güncelleme: 29 Şubat 2024 11:34

Samsung Galaxy Z Fold 6 katlanabilir telefon modeli kesin olarak yolda bulunuyor. Bugün ayrıca bir “Ultra” modelin dedikodusu gündemde yer alıyor.

Samsung, Kore’den gelen iddialara göre önümüzdeki aylarda tanıtacağı Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6 modelleriyle birlikte daha uygun fiyatlı bir “giriş seviyesi” katlanabilir modeli de görücüye çıkarabilir. Katlanabilir modeller halen pahalı olduklarından (Örneğin mevcut en güçlü modellerden Galaxy Z Fold 5 için tam 73 bin TL’nin verilmesi gerekiyor) pazar çok fazla büyüyemiyor, şirket bunu değiştirmek adına 2024 için güzel bir plan içerisinde gibi görünüyor. Önümüzdeki aylarda detaylanmasını beklediğimiz bu nispeten bütçe dostu katlanabilir yanında bugün bir Galaxy Z Fold 6 Ultra modelinin de masada olduğu konuşulmaya başlandıHenüz yüzde 100 kesin değil ancak bu telefon S Pen kalem gövdeye entegre yapıda karşımıza çıkarılabilir ve çok daha güçlü bazı donanımlar ile hazırlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 6, Smartprix imzalı sızıntıya göre yukarıdaki galeride göreceğiniz tasarımla yolda bulunuyor. Bu tasarım elbette henüz yüzde 100 kesin değil ancak CAD temelli sızıntının doğruluk payı oldukça yüksek seviyede yer alıyor. Eğer doğruysa oldukça köşeli bir yapıya sahip olacak Galaxy Z Fold 6, arkasında üç farklı büyük kamerayı dikey olarak üst üste konumlandıracak ve çerçeveleri hatırı sayılır oranda inceltecek. Selfie kamerası dışındaki ekranda bir delikte, içteki ekranda ise ekran altında yer alacak telefon, kapatıldığı zaman arada boşluk kalmayacak. Galaxy Z Fold 6 daha önce ortaya atılan iddiaların da gündeme getirdiği üzere herhangi bir S Pen yuvasına sahip olmayacak yani kalemi bünyesinde taşımayacak, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak, Galaxy Z Fold 5’e oranla daha ince ve hafif (Katlandığı zaman 11 mm kalınlığında) olacak, 4.600 mAh batarya üzerine kurulacak, arkasında 50 megapiksel geniş açı + 10 megapiksel 3x telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getirecek, Galaxy S24 Ultra gibi titanyum çerçeve ile hazırlanacak.

Samsung Galaxy Z Fold 6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli