reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 6

Samsung Galaxy Z Fold 6 için tasarım böyle olabilir

 - Güncelleme: 28 Şubat 2024 11:31

Samsung Galaxy Z Fold 6 katlanabilir telefon modeli için dikkat çekici iddialar sonrasında tasarım da ortaya çıkarılmış olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 6, Smartprix imzalı sızıntıya göre yukarıdaki galeride göreceğiniz tasarımla yolda bulunuyor. Bu tasarım elbette henüz yüzde 100 kesin değil ancak CAD temelli sızıntının doğruluk payı oldukça yüksek seviyede yer alıyor. Eğer doğruysa oldukça köşeli bir yapıya sahip olacak Galaxy Z Fold 6, arkasında üç farklı büyük kamerayı dikey olarak üst üste konumlandıracak ve çerçeveleri hatırı sayılır oranda inceltecek. Selfie kamerası dışındaki ekranda bir delikte, içteki ekranda ise ekran altında yer alacak telefon, kapatıldığı zaman arada boşluk kalmayacak. Galaxy Z Fold 6 daha önce ortaya atılan iddiaların da gündeme getirdiği üzere herhangi bir S Pen yuvasına sahip olmayacak yani kalemi bünyesinde taşımayacak, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak, Galaxy Z Fold 5’e oranla daha ince ve hafif (Katlandığı zaman 11 mm kalınlığında) olacak, 4.600 mAh batarya üzerine kurulacak, arkasında 50 megapiksel geniş açı + 10 megapiksel 3x telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getirecek, Galaxy S24 Ultra gibi titanyum çerçeve ile hazırlanacak ve üç farklı renkte pazara sunulacak. Bu alanı gerçek anlamda başlatan isim olan Samsung, henüz kesin değil ancak bu yıl yüksek ihtimalle üç farklı katlanabilir ile karşımıza çıkacak. Kesin olarak bu modellerden birisi olacak Galaxy Z Flip 6, sağlam kaynakların verdiği son bilgilere göre Galaxy Z Flip 5 modelinden farklı olarak 3.700 mAh değil 4.000 mAh batarya üzerine kurulacak. Bu henüz yüzde 100 kesin değil çünkü süreçte testler yapıldığı aktarılıyor ancak 300 mAh kadarlık bir batarya artışı Galaxy Z Flip serisi için büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Kore’den gelen iddialara göre önümüzdeki aylarda tanıtacağı Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6 modelleriyle birlikte daha uygun fiyatlı bir “giriş seviyesi” katlanabilir modeli de görücüye çıkarabilir. Katlanabilir modeller halen pahalı olduklarından (Örneğin mevcut en güçlü modellerden Galaxy Z Fold 5 için tam 73 bin TL’nin verilmesi gerekiyor) pazar çok fazla büyüyemiyor, şirket bunu değiştirmek adına 2024 için güzel bir plan içerisinde gibi görünüyor. Önümüzdeki aylarda detaylanmasını beklediğimiz bu nispeten bütçe dostu katlanabilir, eğer beklendiği gibi çıkarsa pazarda büyük ses getirebilir ve çok ciddi satış rakamlarına ulaşabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli