reklamı kapat

POPÜLER

MOZA Racing

MOZA Racing, ETS2 tutkunları için özel bir direksiyon hazırladı

Simülasyon tarafının son yıllarda çok ses getiren markası MOZA Racing, ETS2 tutkunları için özel bir direksiyon hazırladı.

MOZA Racing tarafından hazırlanan bu yeni direksiyon, firmanın Türkiye’de de bulunabilen ana üniteleriyle tam uyumlu ve kamyon, otobüs ile tarım simülasyonu oyunları için gerçekçi bir deneyim sunuyor. Üzerinde çok sayıda fiziksel buton bulunan model, büyük yapısıyla (400mm) öne çıkıyor ve ışıklı tuşlarıyla gece sürüşlerinde kullanım kolaylığı getiriyor. Aynı zamanda bir RPM yani devir ışığı da olan direksiyon simidi, istenirse uygun adaptörler üzerinden başka firmaların direksiyon ünitelerine de takılabiliyor. Açılı kullanım için özel bir adaptör ile satın alınabilen ürün, havacılık ve uzay sınıfı alüminyum kullanılarak üretilmiş ve özel yazılımı üzerinden rahatlıkla özelleştirilebiliyor. Altta bir inceleme videosunu bulabileceğiniz modelin yurt dışı fiyatı 300 dolar seviyesinde.

Bundan önce yeni bir direct drive direksiyon seti karşımıza çıkmıştı. Özellikle hazırladığı kulaklıklar ile ses getiren markalardan Turtle Beach, direct drive direksiyon seti ile yarış simülasyonu tutkunlarına güzel bir alternatif daha vermişti. “Direct drive” motor altyapısı temelinde kayış ya da dişli kullanmayan ve bu sayede hem yüksek hem de detaylı bir “force feedback” sunabilen VelocityOne Race isimli ürün, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X / S konsollarla uyumlu olarak kullanabiliyor.

Direksiyonun yanına şık görünen ufak bir kontrol ünitesi yerleştiren firma, seti üçlü bir “Load-Cell” (Basınç temelli algılama sunuluyor) pedal ünitesiyle kombinliyor ve toplam fiyat 899 dolar olarak açıklanıyor. VelocityOne Race, ana ünitesinde renkli bir ekran taşıyor ve burada çok sayıda konuda bilgi verebiliyor. Bu ekran elbette yarış oyunları için dijital bir gösterge takımı olarak da görev yapıyor. Birçok ayarı mobil uygulama üzerinden yapılabilen VelocityOne Race, firmanın simülasyon dünyasına dahil ettiği ilk ürün konumunda yer almıyor.

MOZA Racing yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu