reklamı kapat

POPÜLER

eMotion Surge elektrikli motosiklet

İlginç tasarımlı elektrikli motosiklet: eMotion Surge [Video]

Elektrikli motosiklet modeline ilginç bir model daha dahil oluyor. Hindistan merkezli eMotion Surge, özellikleri ve tasarımıyla dikkat çekiyor.

Advertisement

Tüm detayları Auto Expo 2020 kapsamında aktarılacak elektrikli motosiklet eMotion Surge, yorumlaması kişiden kişiye değişecek tarzda bir tasarıma sahip. Fütüristik olmaya çalışan ancak bunu sanki tam olarak yapamayan model, iki farklı versiyon halinde hazırlanmış. İlk versiyon maksimum 120 km/s hıza çıkıyor ve 10 kW güç sunuyor. Diğer model ise altta yer alıyor. Bu versiyon 6 kW güç sunuyor ve maksimum 100 km/s hıza çıkıyor. Elektrikli olmasına rağmen 4 ileri manuel vites üstüne kurulan eMotion Surge, bu vites kutusu sayesinde aşırı güçlü olmamasına rağmen çok iyi ivmelenebiliyor deniyor. Pilleri değiştirilebilen elektrikli motosiklet, 2,9 kWh pil ile 100 km yol yapabiliyor. Aynı anda üç farklı pil taşıyabilen model, bu sayede tam 300 km menzile ulaşabiliyor. Bu gerçekten oldukça iyi duruyor. Modelde hızlı şarj sistemi de aktif olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

eMotion Surge elektrikli motosiklet dikkat çekici başka özelliklere de sahip

Bluetooth, WiFi ve 4G gibi bağlantı destekleri olan model, IoT entegrasyonu dahi taşıyor ve anahtarsız çalıştırma sunuyor. GPS navigasyonu ve hırsızlığa karşı güvenlik sistemi yer alan motosiklet, açıklandığı kadarıyla başta sadece Hindistan’da satılacak. Modelin başlangıç fiyatı ise 1.800 dolar seviyesinde olacak. Bu fiyatla global pazarda iddialı olma şansı bulunan motosikletin, ilerleyen dönemde Hindistan sınırlarını aşacağı tahmin ediliyor.