reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 15 Plus

İlk gerçek görselleriyle neredeyse çerçevesiz “Meizu 15 Plus”

Çin merkezli önemli akıllı telefon üreticilerinden Meizu, biliyorsunuz “15 Plus” isimli yeni bir akıllı telefon hazırlığında. Geçtiğimiz gün ilk taslak tasarımları ortaya çıkan Meizu 15 Plus, artık çalışır haliyle karşımıza bulunuyor.

İlk defa gerçek görseli ortaya çıkan telefon, baktığımız zaman özellikle ön yüzüyle iPhone X‘u andırıyor. Farkını üstünde herhangi bir çentik taşımıyor olmasıyla koyan 15 Plus, gerçekten ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Arkasında çift lensli ve ilginç olarak 10 LED‘li bir flaş yer alan cihaz, fiziksel bir parmak izi okuyucuya da sahip değil. Ekrana entegre parmak izi okuyucuya ya da yüz tanıma sistemine sahip olabileceği belirtilen telefon, bu açıdan oldukça merak ediliyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla gücünü Snapdragon 845 ya da Exynos 8895 işlemciden alacağı belirtilen telefonun, 6 GB / 8 GB RAM ile 128 GB dahili depolamayla geleceği belirtiliyor. 18:9 ekran üzerine kurulacak yani uzun bir model olacak 15 Plus, söylendiği kadarıyla lazer otomatik netleme sunacak. Telefonun yurt dışı satış fiyatı ise 450 ile 530 dolar arasında olacak. Bu arada telefonun Plus olmayan standart versiyonu da satılacak.

Meizu 15 Plus dikkatleri üzerine çekiyor

Ürettiği telefonlar Türkiye’de satılan Meizu, 2018’de daha da öne çıkmak istiyor. Alt seviye Android pazarında iyi işler yapan firma, bunu yukarıya da taşımak istiyor. Her iki teni telefonunu da 15. yılına özel olarak hazırlayan firma, bu açıdan beklentileri oldukça yükseltiyor.