reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 15 Plus

Çerçeveleriyle sınırları zorlayacak yeni bir akıllı telefon daha yolda

Geçtiğimiz gün kendine has özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken M6S modelini tanıtan Meizu, şu sıralar “15 Plus” modeli üzerinde de çalışma gösteriyor. Telefonun ortaya çıkan taslak tasarımları ise dikkat çeken bir modelin yolda olduğunu gösteriyor.

Meizu 15 Plus, uzun süredir gündeme geliyordu. Ancak yeni çıkan taslak tasarımlar telefonun çerçeve konusunda sınırları zorlayacağını gösterdi. Görüldüğü kadarıyla üç kenardan da inanılmaz ince çerçeveleri bulunacak model, sadece üst kısmında diğerlerine göre kalın bir çerçeve kullanacak. Bu çerçevede ön kamera ile sensör gibi donanımlar yer alacak. Gücünü Snapdragon 845 ya da Exynos 8895 işlemciden alacağı belirtilen telefon, çift lensli arka kamera üzerine kurulacak. Parmak izi sensörünü güç butonuna entegre olarak yanda taşıyacağı belirtilen cihaz, bir ihtimalle ekrana entegre parmak izi sensörüyle de karşımıza çıkabilir. Buna ek olarak 6 GB / 8 GB RAM ile 128 GB dahili depolamayla geleceği belirtilen telefon, 18:9 ekran üzerine kurulacak. Yani uzun bir model olacak akıllı telefon, söylendiği kadarıyla lazer otomatik netle sunacak.

Meizu 15 Plus
Meizu 15 Plus

Meizu 15 Plus oldukça dikkat çekici duruyor

Bildiğiniz gibi şirketin telefonları Türkiye’de de satılıyor. Bu noktada 15 Plus’ın buraya ne zaman geleceği bilinmiyor ancak yurt dışında yaklaşık 560 dolardan Mart ayında raflardaki yerini alıyor. Telefonun ayrıca Plus olmayan standart versiyonun da geleceği söyleniyor. Her iki telefon da şirketin 15. yılına özel olarak hazırlanıyor. Bu açıdan beklentiler oldukça yüksekte seyrediyor.