reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X’un “portre modu” aynasız fotoğraf makinesi karşısında

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X, çift lensli arka kamerası ve yapay zeka sayesinde arkası bulanık fotoğraflar çekebiliyor. Peki elde edilen sonuçlar Canon M100 gibi giriş seviyesi bir aynasız fotoğraf makinesi karşısında nasıl görünüyor? İşte cevap;

Sonucu merak eden en prestijli fotoğrafçılık sitelerinden DPReview, güzel bir karşılaştırma gerekleştirmiş durumda. Tripod üzerine özel bir set kuran site, bu set ile aynı kişiyi hem iPhone X hem de 35mm F2.8 lense sahip Canon M100 ile çekmiş. Sonuç ise beklentisi seviyesine göre tahmin edildiği gibi çıkmış görünüyor. Apple iPhone X arka planı bulanıklaştırma işlemini “yapay” olarak yaptığı için özellikle saç detaylarını ortadan kaldırıyor. Arada “elde edilen detay” haricinde dağlar kadar fark olmamasına rağmen M100 çok daha doğal bir sonuç ortaya koyuyor. Ancak sensörü M100’e göre çok ufak olmasına rağmen “dijital” olarak bokeh üretme konusunda iPhone X, birçok kullanıcıyı memnun edecek bir performans sergiliyor.

iPhone X

Canon M100

iPhone X

iPhone X

iPhone X

Canon M100

iPhone X

iPhone X

Canon M100

iPhone X

iPhone X kamera konusunda en iyilerden

DxOMark tarafından yapılan kamera testlerinden 97 puan alarak lider Pixel 2‘nin hemen altında yer alan yeni iPhone, her açıdan şirketin yaptığı en iyi kamera üzerine kuruluyor. Portre moduna ek olarak portre aydınlatma sistemleriyle de öne çıkan telefon, yapay zeka ile profesyoneller modellerin koltuğunu sallayacak gibi duruyor. Portre modu konusunda Pixel 2’nin de çok iyi performans sergilediği görülüyor.

İlgili Video