reklamı kapat

POPÜLER

Focos Live iPhone

Arkası bulanık video çekebileceğiniz uygulama: Focos Live [İndir]

Yeni nesil iPhone modellerinde portre modu ile arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Focos Live ile bu süreç video tarafına da geliyor.

Direkt olarak buradan elde edebileceğiniz iPhone ve iPad uygulaması Focos Live, popüler gelişmiş fotoğraf uygulaması Focos‘un arkasındaki ekibin elinden çıkıyor. Biliyorsunuz akıllı telefonların arkası bulanık fotoğraf ve video çekme kapasiteleri ufak sensörleri etkisiyle düşük seviyede yer alıyor. Bunun yerine firmalar çoğu zaman yapay bulanıklaştırma sistemleri kullanıyor. Apple’ın bu konuda yeni iPhone’larda yerleşik olarak sunduğu Portre modu en iyi örneklerden. Ancak bu mod yukarıda da da söylediğimiz gibi sadece fotoğraf için çalışıyor. Focos Live ise bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı kullanarak süreci sonunda video tarafına getiriyor. Firmanın alıştığımız tasarımına sahip kullanımı kolay uygulama, içerisinde çekilen videoları özel derinlik verileriyle kayıt altına alıyor. Bu sayede kişiler videoları ön ya da arka kamera ile çektikten sonra arkası bulalık videolar elde edebiliyor, bulanıklık miktarını rahatlıkla değiştirebiliyor. Gösterilen sonuçlar ise oldukça etkileyici duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Focos Live gerçekten güzel çalışıyor

İçerisinde birçok kişi için yeterli bir video editörü de yer alan uygulama, ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak uygulamadan tam anlamıyla faydalanmak adına belirtli paketlerin uygulama içinden satın alınması gerekiyor.

İlgili Video