reklamı kapat

POPÜLER

breaking bad

Breaking Bad’in 5 sezonluk hikayesine 1 dakikada hakim olun [Video]

Televizyonun efsane dizilerinden Breaking Bad‘in ilk kez izleyicilerle buluşması üzerinden tam on sene geçti. Bu önemli kilometre taşını dizinin 60 saniyelik hızlı özetini seyrederek kutlamak ister miydiniz?

Bitmesinin üstünden onca zaman geçmesine rağmen hala Breaking Bad denildiğinde akar sular duruyor. Kısa sürede bir efsaneye dönüşen yapım 20 Ocak 2008‘de başlamıştı. Bu da ilk bölümün yayınlanması üzerinden tam on sene geçtiği anlamına geliyor. İnanması ne kadar zor olsa da, zaman hızla akıp geçiyor.

Neler olmuştu?

Kısaca hatırlatmak gerekirse Vince Gilligan’ın yarattığı dizinin başrollerini Bryan Cranston, Aaron Paul ve Anna Gunn üstleniyordu. Sıradan bir kimya öğretmeni olarak yaşayan Walter White bir gün kanser olduğunu öğreniyor. Tedavi edilmesinin imkansız olduğunu fark etmesiyle birlikte hayatını baştan aşağı değiştirmeye karar veriyor. Liseden tanıdığı Jesse Pinkman ile birlikte kristal meth üretmeye karar veriyor. Bunun için de kimya konusunda tüm bilgisini ortaya koyuyor. Onun bu radikal kararıyla birlikte hem kendisinin hem de çevresindekilerin hayatında büyük değişimler yaşanıyor. Giderek farklı bir adama dönüşmeye başlıyor.

Olabildiğince spoiler vermeden bahsetmeye çalıştığımız bu diziyi 60 saniye gibi kısa bir sürede özetlemek neredeyse imkansız. Fakat hazırlanan çalışma oldukça başarılı bir özet diyebiliriz.