reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 10 5G Redmi Note 10T

İlk sinyal geldi; Redmi Note 10T Türkiye’de de satılabilir

Henüz resmi olarak lanse edilmeyen telefonlardan Redmi Note 10T, çıkıştan sonra Türkiye’de de satılabilir. İşte detaylar;

Xiaomi geçtiğimiz hafta POCO X3 Pro ve POCO F3 modellerini resmi olarak Türkiye’ye getirdi. Geçtiğimiz ay ise ise Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite modellerinin Türkiye satışına başlandı.

Bu modellerin hepsi çıkmadan önce Türkiye MIUI ROM sayfasına eklenmişti. İşte bu sayfaya bugün Xiaomi Mi 11 Ultra sonrasında henüz tanıtılmayan Redmi Note 10T modeli dahil edildi.

Buradan telefonun çok yakında lanse edileceği ve kesin olmasa da kısa sürede Türkiye pazarına getirileceği akıllara geliyor. Note 10T için şimdilik çok fazla bilgimiz yok. Ancak telefonun Redmi Note 10 5G‘nin üzerine kurulduğu düşünülüyor.

Türkiye’de satılacağı açıklanan Redmi Note 10 5G ile bazı temel (Kamera kurulumu vb.) farklar haricinde aynı olacak bilgisi verilen Note 10T, Türkiye’de yüksek ihtimalle 5G destekli sürümüyle elde edilecek.

“Türkiye’de 5G açık değil” diyebilirsiniz. Bunda haklısınız ancak 5G henüz uzak da olsa yolda bulunuyor. Bu yüzden Xiaomi Türkiye, 5G’li cihazları da Türkiye’ye şimdiden getirmek istiyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan kısa süre önce 5G konusunda bir açıklama yapmıştı.

Sayan, 2022 yılında 5G frekans ihalesini tamamlamayı, 2023 yılında da ilk sinyali vatandaşların hizmetine sunmayı hedeflediklerini bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 10T, Türkiye pazarında ses getirecek

Direkt olarak yukarıdaki tasarımla gelmesi beklenen telefon, fiyat-performans konusunda iddialı olması beklenen cihazlar arasında yer alıyor.

Son dönemde Xiaomi’den Türkiye özelinde en dikkat çekici telefon ise Xiaomi Mi 11 Ultra modeli. Ancak bu cihazın fiyat konusunda tam 15 bin TL’ye yaklaşması bekleniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video