reklamı kapat

POPÜLER

Twitter özelliği Android öncesi iOS için sunuldu

Twitter, direkt mesajlar için sesli mesaj getiriyor; işte detaylar

Haber alma konusunda çoğu kişinin bir numaralı kaynağı halini alan Twitter, yeni bir özellik daha getirdi. İşte bilinmesi gerekenler;

Twitter bugün resmi bir açıklama yaptı ve direkt mesajlarda (DM) sohbet etmeyi daha kolay hale getirmek için DM’lere sesli mesaj özelliğini getirdiklerini duyurdu. 

Twitter tarafından yapılan açıklamada, bu denemenin bugünden (12 Mayıs) itibaren Türkiye ve Nijerya’da uygulanmaya başlandığı belirtildi. Firma tarafından yapılan açıklamada, tam olarak şu ifadelere yer verildi:

“Bu, insanlara ister hareket halinde olsunlar ister yazacak çok fazla şey olsun, kendilerini net ve hızlı bir şekilde ifade etmeleri için daha fazla imkan sağlayacaktır.

Hands free yani eller serbest bir deneyim için, bir DM görüşmesinde, hesap sahiplerinin kayda başlamak için yeni ses kaydı simgesine bir kez dokunmaları yeterlidir.

Tamamlandığında durdur simgesine dokunarak kaydı göndermeden veya silmeden önce kayıtlarını dinleme seçeneğine sahip olurlar.

Alternatif olarak, ses kaydı simgesini basılı tutarak ve konuşmayı bitirdikten hemen sonra göndermek için yukarı kaydırarak da hızlı gönderebilirler.

Her kayıt için 140 saniyelik bir sınır vardır. Herkesi, sesli mesajları kullanarak kendileri için önemli olan şeyler hakkında özel sohbetler başlatmaya teşvik etmek istiyoruz.

Özelliğimizin Türkiye ve Nijerya’da nasıl kullanıldığını görmeyi ve bu denemeyle ilgili geri bildirimleri almayı dört gözle bekliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter yeni özellikler ile gelişmeyi sürdürüyor

Kullanıcı kitlesini rakipleri kadar artıramayan ve maddi gelirleri çok yüksek olmayan Twitter, kısa süre önce de bahşiş kutusu özelliğini tanıtmıştı.

Bu özellik ile kişiler, sevdikleri Twitter hesaplarına direkt olarak servis içerisinde para gönderebilecek, onlara maddi olarak destek olabilecek.

İlgili Video