reklamı kapat

POPÜLER

2018 Megane RS

Megane GT

İlk sızıntı patent görselleriyle geldi; Karşınızda 2018 Megane RS ve GT

Tanıtım için geri sayım devam ederken ortaya çıkan patent görselleri RS ve GT’nin yeni kimliğini büyük oranda ortaya koyuyor.

Resmi tanıtım etkinliği için önümüzde iki aylık bir zaman dilimi bulunan yeni Megane RS‘le ilgili bekleyiş devam ediyor. Geliştirme ve test süreci Renault Sport ekibi tarafından yürütülen ve yaklaşık 300 beygirlik bir güç değeriyle gelmesi gündemde olan yeni Megane RS’in özellikle sürüş deneyimi bazında ciddi iyileştirmelerle geleceğini Renault cephesinin yaptığı açıklamalarla geçtiğimiz dönemde öğrenmiştik. Sport ve Cup olmak üzere iki farklı şasiyle gelecek olan araç yeni süspansiyon ve dört tekerlekten manevra sistemiyle sürüş dinamikleri bazında yeni bir yola girmeye hazırlanıyor. Renault aralıklarla paylaştığı bilgiler ve kamuflajlı görüntülerle araçla ilgili heyecanın dozunu belirli bir düzeyde tutmayı ihmal etmezken bugün ortaya çıkan patent görselleriyle ekibin yeni oyuncağını ilk kez net şekilde görebiliyoruz.

2018 Megane RS

Megane GT


RS’in yanında GT versiyonunun da patent görselleriyle ortaya çıktığını gördüğümüz fotoğraflarda beklentilerimiz aksine bir yapının karşımıza çıkmıyor. RS versiyonunda büyük hava girişli tamponlar, agresif bir difüzör ve ortadan tek çıkış verilmiş bir egzoz yer alırken, GT’nin arka bölümünde çift egzoz çıkışı en büyük karakteristik farkı meydana getiriyor. Aracın ışıklandırma grubunda yer alan grafiklerinin de (sinyal gibi) küçük farklılıklara sahip olacağı şu anda masada duran seçenekler arasında. Eylül ayının ikinci haftasında tanıtılacak olan Megane RS ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.