reklamı kapat

POPÜLER

Indian dünyanın en gelişmiş motosiklet ekranını tanıttı [Video]

Indian Motorcycles yeni bilgi eğlence sistemini tanıttı. ABD’li motosiklet devinin Ride Command sistemi, hem Indian’ın deyimiyle hem de kağıt üzerindeki özellikleriyle şimdiye kadarki en gelişmiş motosiklet bilgi eğlence ekranı olarak göze çarpıyor.

Indian’ın iddiaları doğruysa Ride Command şimdiye kadar geliştirilmiş hem en büyük hem de en yüksek çözünürlüklü motosiklet ekranına sahip. 7 inçlik dokunmatik ekran 800 x 480 piksel çözünürlüğünde. Motosiklet hakkındaki tüm bilgilerin yanı sıra anlık navigasyon özelliği de sunan ekran eldivene de duyarlı.

100-200W gücünde ses sistemine sahip olan bu motosikletler bildiğiniz gibi kimi zaman otomobillerden bile güçlü ses çıkarabiliyor. Dolayısıyla Ride Command için müzik kısmı da es geçilmemiş. Flaş diskler için USB girişine sahip olan ekrana Bluetooth ile de bağlanmak mümkün.

Ekrana telefonu bağladığınızda tıpkı otomobillerdeki çağrıları yanıtlama, hızlı mesaj gönderme gibi imkanlar mevcut. Üstelik Siri ve Google Now desteğiyle sesli komuta da izin veriliyor. Bir motosiklet için gerçekten aşırı zengin özellikler.

Üstelik Indian tüm bunları standart olarak sunuyor. Ride Command, 2017 model Roadmaster ve Chieftain modelleriyle birlikte geliyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER