reklamı kapat

POPÜLER

inFAMOUS: kader oyunu

Sony PS3, tüm dünyada büyük yankı uyandıracak yeni oyunu inFAMOUS ile oyun tutkunlarının hayal gücünü zorluyor. Sucker Punch Productions tarafından serbest dolaşımlı aksiyon-macera türünde geliştirilen ilk oyun olan inFAMOUS, oyun severlere heyecan, macera ve gerilim dolu yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Soluksuz bir şekilde oynamaya başladığımız ve Haziran sayımızda detaylı incelemesine yer vereceğimiz inFAMOUS’u mutlaka oynamalısınız!


GÜÇ SİZDE
Çok büyük bir patlama önüne çıkan her şeyi ve herkesi yok ederek Empire şehrinin altı bloğunu paramparça eder.  Herkes yok olur, yalnızca bir kişi hariç: Cole MacGrath… MacGrath, bu patlamadan sağ kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda patlama ile bir dönüşüm yaşar. Artık süper güçlere sahip biri olarak her yere tırmanabilir, metrelerce yükseklikten zıplayabilir ve en önemlisi zihin gücüyle elektriği kontrol edebilir.


NASIL BİR ŞÖHRET?
Normal bir insanın birden bire süper güçler geliştirmeye başladığında başına neler geleceğini merak ediyorsanız, bunun cevabını size inFAMOUS en iyi şekilde veriyor. Siz ne yaparsınız? Düşüncesizce saldırıya mı geçersiniz? Masumları korumayı mı seçersiniz? Yoksa her ikisini de dener misiniz? Tüm bunlar oyun boyunca kafanızda olacak. inFAMOUS, günümüzün modern bir süper kahramanı olmanın nasıl bir şey olacağını hissettirirken aynı zamanda iyi şöhret veya kötü şöhretle sizi yüzleştirecek .


HİKAYE BAŞLIYOR
Sıradan bir adam olan Cole MacGrath, Empire şehrinin merkezine bir paket teslimatı yapmak için yola çıkar. Paket patlar ve şehrin çoğunu yakıp yıkar. Cole, zar zor hayatını kurtarır. Patlamanın sonucunda isyanlar patlak verir, şehir bir kaosa sürüklenir ve güçlü suçlular tarafından yönetilmeye başlar. Empire şehri, hükümet tarafından karantina altına alınır ve televizyon yayınları bu suç sahnesine Cole’u dahil eder.  Şimdi Cole, aranan bir adamdır. Aynı zamanda, patlamanın bir sonucu olarak sıra dışı güçlere sahip olmuştur ve bunları kullanmaya başlar. Gittikçe artan bu gizem çözülmeye başlandıkça Cole, bu yeni güçlerini nasıl kullanacağını öğrenmeli, patlamanın gerçek sorumlularının izini sürmeli ve Empire şehrini anarşi içine gömülmeden önce kurtarmalıdır.


SIRA DIŞI MACERA
•    Kahraman olun: Çeşitli elektrik bazlı güçler geliştiren sıradan bir adam ve bir şehir kaşifi olan Cole’un rolünü üstlenin. Empire şehrini ve halkını korumak için Cole’un gelişen güçlerinin nasıl kontrol edileceğini öğrenin.

•    Süper güçler artık sizin: Oyun süresince verdiğiniz kararlara göre gelişen süper güçlerinizi ortaya çıkarın. Kötü bir karakteri oynamak ve mevcut güçlerinizin artması kötü sonuçlara yol açabilir. Diğer bir taraftan iyi adamı oynayarak iyiliksever özelliklerinizi arttırabilirsiniz. Peki ama hangisi doğru?

•    Karma Sistemi ile kimliğinizi bilin: Her an tüm eylemlerinizi denetleyen ve Cole’un Empire şehri halkı tarafından nasıl algılandığını görmenize izin veren altı seviyeli bir karma sistemi ile istediğiniz kadar iyi veya kötü olun. Tarafsız pozisyondan başladığınızda, iyi işler yapmak Cole’u, “Koruyucu”, “Şampiyon” ve “Kahraman” seviyelerine yükseltir. Kötü işler yapmak ise Cole’un derecesini “Haydut”, “Yasadışı” ve “Kötü Şöhretli” durumuna getirir.

•    Karma Anları: Zor bir ahlaki seçim yapmak ve sonuçlarla başa çıkmak zorunda kaldığınızda, eylemlerinizin direkt sonuçlarını, hikâyedeki 15 önemli nokta üzerinde keşfedin.

•    Şehrinizi keşfedin: Deneyimli bir şehir kâşifi olarak Cole, neredeyse her yüzeyden geçiş yapabilir. Bu, bir gökdelenin veya döküntü bir gecekondunun yüzeyi olabilir. Saldırı ve savunma savaşında geniş yelpazedeki seçenekleri açmak için haritayı kullanarak Empire şehrini hiç kimsenin yapamayacağı şekilde keşfedin.

•    Destansı savaşlar yaşayın: Güçlü kötülere karşı savaşırken, attığınız her adımın sorumluluğunu alarak gerçek bir kahraman olmanın nasıl bir şey olacağını görün.

•    Dinamik Dünyayı Açın: Zengin güçlerinizi reaktif bir çevre ve toplumla birleştirerek, derin, açık ve interaktif bir şehri keşfetme özgürlüğünü tadın. Üç büyük adaya yayılan 100’den fazla görevle, vicdanınız; Empire şehrini kurtarmak ya da yok etmek arasında seçim yapmanızı gerektirecek bir teste tabi tutulacak.

•    Organik Şehir Ekolojisi: Hem vatandaşların hem de şehrin attığınız adımlara bağlı olarak reaksiyonlarını ve gelişimlerini izleyin. Üstlendiğiniz göreve göre olaylar açığa çıkacak, şehir halkı ve çevreden daha fazla reaksiyon alacaksınız.

•    Çizgi Roman Anlatım: Cole, modern zamanın süper kahramanı olmanın ne demek olduğunu öğrenirken siz de onunla yolculuk yapın. Oyun içerisinde ilerledikçe dinamik bir hikaye yolu açılacak ve bu hikayeler çizgi roman sahneleri ve mizah dergisi stilindeki animasyonların kombinasyonuyla anlatılacak.

İLGİLİ HABERLER