reklamı kapat

POPÜLER

Varjo VR-1

İnsan gözü çözünürlüğü sunan VR gözlüğü: Varjo VR-1

Sanal gerçeklik söz konusu olduğunda, insan gözünün çözünürlüğünü elde etmek tartışmasız temel amaçtır. Varjo VR-1, bu konuda dikkatleri üstüne çekiyor.

2017’de Finli şirket Varjo, tam olarak bunu sağlayan bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını ve 60 pikselden daha yüksek çözünürlüğü vaat eden Varjo VR-1 cihazını piyasaya sürdüğünü açıkladı. İnsan gözü çözünürlüğüne yakın performans sunduğu iddia edilen Varjo VR-1’in yurt dışındaki satış fiyatı ise 6.000 dolar. Varjo’ya göre, Varjo VR-1’in çözünürlüğü piyasadaki diğer cihazlardan 20 kat daha yüksek ve gelişmiş göz izleme özellikleriyle birlikte geliyor. Varjo VR-1 cihazının sadece mühendislik ve inşaat gibi sektörlerdeki işletmelere satılacağı söyleniyor. Bu yüzden de yüksek fiyat etiketine sahip. CNBC’ye konuşan Varjo’nun CEO’su Niko Eiden, tüketici pazarının beklendiği gibi VR’ye ısınmadığını, bunun profesyonel tarafta farklı bir hikaye olduğunu söyledi. Buna göre Edien, “fiyatı düşürme planımız yok ve bunun yapılması gerektiğine dair herhangi bir gösterge olmadı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sunduğu çözünürlükle fark yaratan VR gözlüğü

Bununla birlikte, uzun zamandır aranan teknoloji geldi ve çoğu için ulaşılamayacak olsa da, şüphesiz en sonunda tüketici pazarına doğru yolunu bulacaktır.

İlginizi çekebilir

VR dünyasının en güçlü modeli