reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG tasarım

Instagram, “Blend” isimli bir Reels özelliği geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram, keşiflere göre “Blend” isimli bir Reels özelliği geliştiriyor

Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Blend isimli bu geliştirme aşamasındaki yeni imkan, direkt olarak iki kişi arasında özel olacak ve kişilerin birbirleriyle paylaştıkları Reels’ler ve diğer Reels beğenilerine bakarak, “Siz büyük ihtimalle bunları da beğenirsiniz” tarzında tavsiye Reels’ler gözler önüne serecek. Davet etme temelli çalışacak gibi görünen özelliğin ne zaman çıkacağı henüz belli değil ancak altyapı özellikle çiftlerin ve çok yakın arkadaşların hoşuna gidecek gibi görünüyor. Yine Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram şu an aktif olarak geçmişe dönük paylaşım yapma imkanı üzerinde çalışıyor. Tam olarak kime hitap ettiği ya da net amacı anlaşılamayan bu özellik sayede kişiler, geçmiş bir tarihte paylaşılmış gibi yeni gönderiler atabilecek. Çoğu kişinin anlam veremediği bu özellik, bazılarına göre kişisel profilleri yeniden organize etme ya da düzenleme sürecinde fayda sağlayabilir. Instagram için bu aralar çok sayıda başka özellik gündeme geliyor. Yine Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram şu an tam olarak ne olduğu bilinmeyen bir “Shot” formatı üzerinde çalışıyor. Paylaşım ekranındaki gönderi, hikaye, reels videosu ve canlı seçeneklerinin yanına eklenecek “Shot” formatı, bir tahmin olarak çok kısa içeriklere odaklanıyor olabilir. Bu arada platform henüz detayları belli olmayan “Pop-Mode” isimli bir kamera aracı üzerinde de çalışmalar yapıyor. Yakında direkt mesajlar üzerinden dosya gönderimi de sunacak firma, önümüzdeki aylarda tek seferde paylaşılabilen (Tek post içinde) fotoğraf ve video sayısını da 10’dan 20’ye çıkaracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için geçtiğimiz ay da önemli yenilikler yapıldı. Örneğin uygulama artık gönderilen direkt mesajların düzenlenmesine izin veriyor. Bunun için kişilere 15 dakikalık bir süre tanınıyor, bu süre içinde mesajdaki hatalar ortadan kaldırılabiliyor ya da gerekli değişiklikler yapılabiliyor. Buna ek olarak artık kişiler direkt mesaj bölümüne üç farklı mesajı sabitleyebiliyor. Hem grup hem de bireysel mesajlaşmalar için geçerli altyapı, sık sık iletişim kurulanları devamlı olarak yukarıda tutmak adına güzel görünüyor. Yapılan son güncelleme ayrıca kişisel tercihe bağlı olarak okundu bildirimlerini açıp kapatmayı da kolaylaştırıyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli