reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG tasarım

Instagram, kanallar için bir “fotoğraf yarışması” altyapısı geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram, kanallar için bir “fotoğraf yarışması” altyapısı geliştiriyor.

Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram kanallarında yakında fotoğraf yarışmaları düzenlenebilecek. Önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak bu yarışmalara takipçiler, kendi çektikleri fotoğraflar ile katılacak, kazananı yarışmayı başlatan kişi belirleyecek. Bir ödül ya da ödüllerin de olacağı bu altyapı, yüksek ihtimalle kısa sürede çok popüler olacak. Paluzzi tarafından daha önce bulunduğu kadarıyla “Blend” isimli bir geliştirme aşamasındaki yeni imkan, direkt olarak iki kişi arasında özel olacak ve kişilerin birbirleriyle paylaştıkları Reels’ler ve diğer Reels beğenilerine bakarak, “Siz büyük ihtimalle bunları da beğenirsiniz” tarzında tavsiye Reels’ler gözler önüne serecek. Davet etme temelli çalışacak gibi görünen özelliğin ne zaman çıkacağı henüz belli değil ancak altyapı özellikle çiftlerin ve çok yakın arkadaşların hoşuna gidecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yine Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram şu an aktif olarak geçmişe dönük paylaşım yapma imkanı üzerinde çalışıyor. Tam olarak kime hitap ettiği ya da net amacı anlaşılamayan bu özellik sayede kişiler, geçmiş bir tarihte paylaşılmış gibi yeni gönderiler atabilecek. Çoğu kişinin anlam veremediği bu özellik, bazılarına göre kişisel profilleri yeniden organize etme ya da düzenleme sürecinde fayda sağlayabilir.

Instagram şu an tam olarak ne olduğu bilinmeyen bir “Shot” formatı üzerinde çalışıyor. Paylaşım ekranındaki gönderi, hikaye, reels videosu ve canlı seçeneklerinin yanına eklenecek “Shot” formatı, bir tahmin olarak çok kısa içeriklere odaklanıyor olabilir. Bu arada platform henüz detayları belli olmayan “Pop-Mode” isimli bir kamera aracı üzerinde de çalışmalar yapıyor. Yakında direkt mesajlar üzerinden dosya gönderimi de sunacak firma, önümüzdeki aylarda tek seferde paylaşılabilen (Tek post içinde) fotoğraf ve video sayısını da 10’dan 20’ye çıkaracak gibi görünüyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER