reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram çoklu hesap özelliğini kullanıma sunmaya başladı

Instagram’da çoklu hesap kullanamamak birçok soruna yol açıyordu. Özellikle kişisel, iş ve diğer alanlarda birden fazla hesap yönetmek zorunda olanlar her seferinde çıkış yapıp diğer hesaba giriş yapmak durumunda kalıyordu. Bir süre önce yapılan açıklamada ise çoklu kullanıcı desteğinin sunulacağı belirtilmişti. Nihayet merakla beklenen bu özellik kullanıma sunulmaya başladı.

Sunulmaya başladı diyoruz çünkü şimdilik küçük bir kitle bu özellikten faydalanabiliyor. Bazı şanslı iOS kullanıcıları yalnızca birkaç dokunuşla hesapları arasında geçiş yapabiliyor. Android’e bu güncelleme henüz gelmiş değil ancak internet üzerinden en yeni APK dosyası yüklenerek özelliğe kavuşmak mümkün oluyor.

Eğer özelliği kullanabilen şanslı kullanıcılardan biri olup olmadığınızı merak ediyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basit. Instagram profilinden ayarlara gidildiğinde alt kısımda “Hesap ekle” seçeneği görünüyorsa çoklu hesap ekleme özelliğine kavuşmuşsunuz demektir. Eğer böyle bir seçenek çıkmadıysa da endişelenmeye gerek yok çünkü şu an test aşamasında olan özelliğin çok kısa bir süre içerisinde herkes için kullanıma açılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER