reklamı kapat

POPÜLER

Coast line

Icelandic horses on riverside, Hofn, Iceland

Polo’nun sedan hali: Volkswagen Ameo

05 Şubat 2016

Dizel skandalından sonra hem meşhur sloganını terk edip hem de çevreci otomobillere yatırım yapmaya başladığında Volkswagen yepyeni bir marka imajı oluşturmaya başladı demiştik ancak bunu beklemiyorduk. Alman otomobil devi büyük bir sürpriz yaparak Hindistan’a özel bir otomobil duyurusu gerçekleştirdi. Volkswagen Ameo isimli otomobil, “sahip olmadığı” donanım ve teknolojilerle dikkat çekiyor.

İlk bakışta fark edeceğiniz üzere Polo’nun sedan versiyonu diyebiliriz. Nitekim otomobil Polo’nun PQ25 platformunu paylaşıyor. Ancak halihazırdaki Polo Sedan’dan farklı olarak Ameo donanımından performansına kadar çok daha yalın ve sade. Elbette bunu mevcut Volkswagen modellerine bakarak söylüyoruz. Öte yandan ucuz görünümlü kompakt sedan, Hindistan pazarı için “lüks” sayılabilecek özelliklere sahip. MirrorLink bilgi eğlence sistemi, cruise kontrol, park sensörü, geri görüş kamerası, orta kol dayama, soğutmalı torpido ve otomatik silecek bunlardan bazıları.

Kaputun altında da yine giriş seviyesi sayılabilecek benzinli ve dizel olmak üzere iki seçenek mevcut. 1,2 litre hacimli ve 3 silindirli benzinli ünite 5 ileri manuel şanzımanla desteklenirken; 88 beygir güç üreten 1,5 litre dizel ünite 5 ileri manuel şanzımanın yanı sıra 7 ileri DGS opsiyonu sunuyor. 2016’nın ikinci yarısında kalabalık Hindistan caddelerine çıkacak olan otomobilin satış fiyatı henüz belli değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Polo’nun sedan hali: Volkswagen Ameo” için bir cevap

  1. UzkaneR dedi ki:

    Volkswagen Polo’nun “Ameo”ına komuş.