reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Chrome IG Story

Instagram hikayelerini anonim olarak izleme [Nasıl yapılır?]

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, Snapchat’ten aldığı “Hikayeler” özelliğiyle büyük bir kulanıcı kitlesine ulaşıyor. Hikayelerinizi izleyen kullanıcılarsa tek tek listeleniyor. Eğer bu listede yer almak istemiyorsanız Chrome IG Story tam da aradığınız ürün olabilir.

Advertisement

Chrome IG Story, isminden de anlayabileceğiniz gibi bir Google Chrome eklentisi. Ücretsiz olarak buradan elde edilebilen eklenti, Instagram hikayelerini anonim olarak izlemenize imkan tanıyor. Alec Garcia tarafından hazırlanan bu yardımcı, kullanımı kolay bir arayüze sahip. Yüklendikten sonra “Anonim Görüntüleme” modunu açmak süreci aktifleştirmek için yeterli oluyor. Bu noktadan sonra istenilen kişinin hikayesi anonim olarak izlenebiliyor. Bu eklenti videoyu “anonim” olarak şu kadar kişi izledi tarzındaki bildirimleri de önlüyor. Yani süreç tamamen gizli bir hal alıyor.

Chrome IG Story
Chrome IG Story
Chrome IG Story
Chrome IG Story

Chrome IG Story sadece masaüstünde

Bu eklentinin sunduğu altyapı şu an sadece masaüstü tarafında karşımıza çıkıyor. Yani Instagram’ın iOS ya da Android sürümünde hikayesini izlediğiniz kişiler bunu rahatlıkla görebiliyor. İnsanlar genelde takip ettikleri kişilerin hikayelerini takip ediyor ancak diğer hesaplar için anonim olmak isteyenler için artık bir çözüm bulunuyor. Daha yeni olan ve popüler olmaya başlayan eklentinin potansiyel olarak tek olumsuz yani ise kapatılabilme ihtimali. Instagram gerekli görürse bu “anonim” izleme sürecini rahatlıkla sonlandırabilir.